Pewnie wydaje Ci się, że potrafisz rozpoznać potrzeby zwierząt, obserwując ich zachowanie? Nawet nie wiesz, jak bardzo możesz być w błędzie. Często oczywiste odruchy zwierząt mogą zostać źle odczytane przez człowieka. A to oznacza jedno: kłopoty dla jednych i drugich! By się przed nimi ustrzec warto rozpocząć studiowanie na kierunku behawiorystyka zwierząt. Plusem studiowania na kierunku behawiorystyka zwierząt jest możliwość niesienia pomocy nie tylko zwierzętom, lecz także ich właścicielom. Chciałbyś swoją pracę zawodową związać z wychowywaniem zwierząt?

W trakcie studiów:

Świadomość ludzi posiadających zwierzęta domowe rośnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zwierzę w domu to dodatkowe obowiązki i duża odpowiedzialność. Nie wszyscy potrafią sobie jednak z tym poradzić. I takim ludziom właśnie należy pomóc. Jak tego dokonać, można dowiedzieć się na studiach z behawiorystyki zwierząt. Zdobyć można doświadczenie, wiedzę i umiejętności pozwalające w profesjonalny sposób rozpoznawać wszelkie potrzeby zwierząt. Program studiów składa się z przedmiotów przyrodniczych. Najważniejsze z nich to między innymi: mikrobiologia, genetyka, etologia, biologia, czy też ornitologia. Studiujący na kierunku behawiorystyka zwierząt zdobędą gruntowne wykształcenie w dziedzinie hodowli i utrzymywania zwierząt różnych gatunków, odczytywania ich zachowań, tresury oraz oceny postępowania zwierząt. Studenci będą mogli także zaznajomić się z zagadnieniami dotyczącymi zasad i sposobów wykorzystywania zwierząt w różnych terapiach i sportach. Duży nacisk położony zostanie także na aspekt ochrony praw zwierząt hodowlanych oraz żyjących na wolności. Aby ugruntować wiedzę i sprawdzić jej zastosowanie w praktyce, studenci będą zobowiązani do odbycia praktyk na przykład na fermach hodowlanych, w schroniskach dla zwierząt, w rezerwatach czy też w ośrodkach szkoleniowych. Obserwacja zwierząt w różnorodnych sytuacjach pozwoli dokładnie poznać mechanizm ich zachowań. 
 
Po studiach:

Studia przygotowują wyspecjalizowaną kadrę, która poprzez obserwację zachowań różnorodnych gatunków zwierząt, jest w stanie prawidłowo odczytać ich potrzeby, rozwiązać problemy oraz wyeliminować zagrożenia. Na absolwentów kierunku Behawiorystyka zwierząt czeka ciekawa i odpowiedzialna praca. Osoby kończące ten kierunek będą mogły sprawdzić się w roli psychologów zwierzęcych, terapeutów, prowadzących rozmaite kuracje z udziałem zwierząt, treserów, doradców w zakresie wyboru, hodowli i utrzymywania zwierząt, pracowników rozmaitych instytucji kontrolujących przestrzeganie praw zwierząt, wreszcie osób dbających o właściwe gospodarowanie dziko żyjącymi i chronionymi gatunkami. Zatrudnienie będzie można znaleźć choćby w schroniskach, hotelach dla zwierząt, ogrodach zoologicznych, stowarzyszeniach i fundacjach działających na rzecz zwierząt oraz w służbach nadzorujących odpowiednie traktowanie zwierząt. Warto nadmienić, że istnieje wielkie zapotrzebowanie na tego typu specjalistów zarówno w kraju, jak i zagranicą. Dla absolwentów behawiorystyki zwierzęcej otwiera się więc bardzo ciekawa perspektywa rozwoju. Warto z niej skorzystać!

Komentarze obsługiwane przez CComment