Chemia kosmetyczna to kierunek studiów oferujący studentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu chemii fizycznej, ogólnej, organicznej oraz chemii związków wielkocząsteczkowych w ujęciu praktycznym. Głównym przedmiotem programu studiów jest zastosowanie związków chemicznych w procesie powstawania form kosmetycznych oraz roli składników w kosmetykach. Studia są więc doskonałym wyborem dla osób, które wiedzę z dziedziny chemii chcą wykorzystywać w branży kosmetycznej. Program studiów obejmuje omówienie form fizykochemicznych preparatów kosmetycznych.

W trakcie studiów:
W programie studiów na kierunku Chemia kosmetyczna znajdziecie między innymi poniższe przedmioty:
chemia organiczna,
chemia nieorganiczna,
botanika,
elementy genetyki,
mikrobiologia i immunologia,
chemia leków,
chemia i receptura kosmetyków,
chemia stosowana i zarządzanie chemikaliami.
 
Studenci w ramach studiów poznają nowoczesne metody analityczne stosowane obecnie w procesie analizy kosmetyków oraz zapoznają się z zasadami układania receptur kosmetycznych. 

Po studiach:
Absolwenci kierunku Chemia kosmetyczna są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach, których profil działalności opiera się na produkcji kosmetyków. Znajdą oni również zatrudnienie w laboratoriach specjalizujących się badaniem oraz ocenę produktów. Wielu absolwentów znajdzie również zatrudnienie na stanowiskach przedstawicieli firm kosmetycznych, farmaceutycznych oraz chemicznych.