Studia na kierunku Ekonomia

Myślisz o karierze w sektorze finansowym, gdzie mają znaczenie różnego rodzaju kalkulacje i analizy? Nie musisz wybierać wyłącznie ekonomii czy finansów i rachunkowości. Pomyśl też o oryginalnych studiach z matematyki stosowanej wyspecjalizowanych w tym obszarze ekonomii. Matematykę ekonomiczną i matematykę finansową możesz studiować na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.


Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oferuje dwa programy studiów ekonomicznych ukierunkowane na biznes międzynarodowy - Ekonomia - rynki zagraniczne i Ekonomia - międzynarodowe otoczenie biznesu. Wpisują się one w dominujące obecnie trendy w handlu i przemyśle przekraczającym granice państw i kontynentów. Kierunek ekonomia na Akademii Leona Koźmińskiego jest silnie ukierunkowany na relacje międzynarodowe.


Jakie są zadania ekonomii we współczesnym zglobalizowanym świecie? Jest to nauka oraz dziedzina praktyki, która zajmuje się między innymi problemami kryzysów gospodarczych, optymalizacją zużycia zasobów, problematyką wzrostu gospodarczego, zadłużenia, czy budżetowania. Ekonomia ma wiele do powiedzenia, zawsze wtedy, gdy analizuje się proces przetwarzania ograniczonych zasobów, przeznaczonych do produkcji lub dystrybucji. Jest to bardzo stara dziedzina wiedzy, ponieważ właściwie od zarania ludzkości ludzie doceniali oszczędność, gospodarność oraz dążenie do efektywności działań. Czy warto dzisiaj studiować ekonomię? Wiele zależy od Twoich oczekiwań, jedno jest pewne: warto dowiedzieć się czegoś więcej o tym fascynującym kierunku, dlatego zapraszamy do lektury!

Kandydat na studia ekonomiczne

Czas szkoły średniej to nie tylko intensywne przygotowania do matury w ostatnich semestrach, ale także poszerzanie horyzontów, kształtowanie zainteresowań i tworzenie fundamentów dla wiedzy, która przyswajana będzie w trakcie studiów. Świat kandydata na studia ekonomiczne to rzeczywistość globalnej gospodarki, wybranych zagadnień polityki i finansów, wiedza o społeczeństwie, matematyka oraz historia najnowsza.

Student Ekonomii

Nauka na studiach ekonomicznych to poszukiwania w bibliotekach i czytelniach, uczestnictwo w ćwiczeniach i seminariach, słuchanie wykładów oraz samodzielna nauka. Ilość wiedzy i umiejętności do opanowania jest ogromna, w programy studiów wpisane są takie dziedziny jak makroekonomia, mikroekonomia, matematyka, finanse publiczne oraz narzędzia informatyczne wspierające analitykę i prognozowanie ekonomiczne. Nie bez znaczenia jest także prawo gospodarcze i gospodarka w warunkach zglobalizowanego świata.


Absolwent Ekonomii

Ekonomista ma bardzo duży wybór możliwych miejsc pracy. Począwszy od instytucji finansowych, ubezpieczeniowych, poprzez sektor produkcyjny i przetwórczy, pracę w samorządach i instytucjach rządowych, aż po instytucje kontrolne i realizujące audyty.

Korepretycje z matematyki przed maturą