Program Rozwoju Kompetencji zastąpi kierunki zamawiane

Ministertwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nowy Program Rozwoju KompetencjiMinister nauki Lena Kolarska-Bobińska oficjalnie ogłosiła wprowadzenie nowego Programu Rozwoju Kompetencji, który ma zwiększyć szanse absolwentów na rynku pracy. Projekt ma zastąpić realizowany we wcześniejszych latach program kierunków zamawianych. Add a comment

Czytaj więcej: Program Rozwoju Kompetencji zastąpi kierunki zamawiane

Nowa edycja kierunków zamawianych już w czerwcu

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa WyższegoWiększa liczba tegorocznych maturzystów zdecyduje się na wybór trudniejszych studiów technicznych oraz ścisłych – jak wynika z raportu dotyczącego kierunków zamawianych opracowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W czerwcu resort nauki ogłosi pilotaż nowej edycji tego popularnego programu. Add a comment

Czytaj więcej: Nowa edycja kierunków zamawianych już w czerwcu

Koniec kierunków i początek kompetencji – zmiany w rządowym programie kierunków zamawianych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa WyższegoMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego szykuje kolejne zmiany w programie kierunków zamawianych. Okazuje się, że już niedługo program może całkowicie zmienić swój charakter i przekształcić się w "kompetencje zamawiane". Pracodawcy chwalą pomysł, a prof. Barbara Kudrycka... krytykuje. Add a comment

Czytaj więcej: Koniec kierunków i początek kompetencji – zmiany w rządowym programie kierunków zamawianych

Koniec dotacji na Kierunki Zamawiane

mnisw1Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego od nowego roku akademickiego zamyka program dotacji dla kierunków zamawianych, czyli tych, które resort uznał za najistotniejsze dla rozwoju polskiej gospodarki. W ten sposób urzędnicy chcą sprawdzić, czy program kierunków zamawianych nadal będzie popularny. Czy brak dotacji sprawi, iż kierunki zamawiane znowu staną się marginalne?

Add a comment

Czytaj więcej: Koniec dotacji na Kierunki Zamawiane

Nie tylko stypendia – podsumowanie programu "Kierunki zamawiane"

kierunki zamawianePraktyki i wizyty w polskich i zagranicznych firmach, branżowe szkolenia zakończone zdobyciem zawodowych uprawnień, indywidualne zajęcia z tutorami – tak uczelnie podnosiły atrakcyjność zajęć na kierunkach zamawianych. Co najważniejsze – z dobrym skutkiem widocznym w wynikach studentów.

Add a comment

Czytaj więcej: Nie tylko stypendia – podsumowanie programu "Kierunki zamawiane"

Atrakcyjne kierunki zamawiane

mniswlogoW Warszawie, w dniach 16-17 lipca zakończono pilotażową edycję programu "kierunki zamawiane". Studenci, którzy rozpoczęli te studia w 2008 roku, teraz uzyskali tytuł magistra. Przedstawiciele czterech uczelni technicznych zaprezentowali co warto zrobić, by efektywnie wykorzystać dofinansowanie i dzięki temu podnieść atrakcyjność kształcenia na tych kierunkach.

Add a comment

Czytaj więcej: Atrakcyjne kierunki zamawiane

„Wzornictwo, innowacja, społeczeństwo” – kierunek zamawiany na UP

wykladWydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego otrzymał dofinansowanie na prowadzenie studiów na kierunku zamawianym Wzornictwo. Studia rozpoczną się w roku akademickim 2012/2013. Na studia ma zostać przyjętych 25 osób.

Add a comment

Czytaj więcej: „Wzornictwo, innowacja, społeczeństwo” – kierunek zamawiany na UP

W 2012/2013 - 200 mln zł na kierunki zamawiane

phoca thumb s kasaNarodowe Centrum Badań i Rozwoju 8 marca b. r.  ogłosiło IV edycję konkursu, który ma na celu zwiększenie liczby studentów na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych, uznanych przez ekspertów jako strategiczne dla rozwoju polskiej gospodarki. Pula środków przeznaczonych na projekty wyłonione w tegorocznym konkursie to 200 mln zł.
Add a comment

Czytaj więcej: W 2012/2013 - 200 mln zł na kierunki zamawiane

Inżynier pilnie poszukiwany

logotypy
koszalin1_mPolitechnika Koszalińska jest w trakcie realizacji projektu „Kierunki zamawiane”. Celem programu jest zwiększenie liczby absolwentów kierunków technicznych o kluczowym znaczeniu dla gospodarki. Zostali nim objęci studenci, którzy rozpoczęli naukę w październiku 2009 r.
Add a comment

Czytaj więcej: Inżynier pilnie poszukiwany

Ogłoszono listę kierunków zamawianych

W poniedziałek, 24 maja 2010 r., Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę uczelni, które od nowego roku akademickiego otrzymają dofinansowanie na realizację „kierunków zamawianych” – strategicznych dla gospodarczego rozwoju Polski. Celem rządowego programu jest zachęcenie młodzieży do częstszego wyboru studiów technicznych. Ci, którzy na zamawianych kierunkach osiągną najlepsze rezultaty, będą mogli otrzymywać miesięcznie nawet 1000 złotych stypendium.
Add a comment

Czytaj więcej: Ogłoszono listę kierunków zamawianych

Ruszyły kierunki zamawiane 2010

phoca_thumb_s_barbara_kudryckaMinister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka podczas konferencji prasowej ogłosiła konkurs na realizację „kierunków zamawianych” w nowym roku akademickim oraz uroczyście otworzyła Wirtualną Bibliotekę Nauki. W tym roku kierunkiem zamawianym mogą być także studia interdyscyplinarne.
Add a comment

Czytaj więcej: Ruszyły kierunki zamawiane 2010

Nowy projekt na AGH z kierunkami zamawianymi

agh-logo1Konferencja otwierającą projekt „Inżynieria i Ochrona Środowiska na AGH – kierunki zamawiane”  odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 11.30 w Auli AGH (pawilon A-0, I p.), Al. Mickiewicza 30 w Krakowie.

Add a comment

Czytaj więcej: Nowy projekt na AGH z kierunkami zamawianymi

Kierunki zamawiane - lista dofinansowanych uczelni

phoca_thumb_s_pieniadze_100
W piątek, 19 czerwca br., został rozstrzygnięty konkurs na realizację programu 'kierunków zamawianych'. Celem takich działań jest zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.
Add a comment

Czytaj więcej: Kierunki zamawiane - lista dofinansowanych uczelni

Lista kierunków zamawianych

phoca_thumb_s_absolwenci
W ubiegłym roku na kierunkach zamawianych rozpoczęło naukę ponad 2000 studentów. Połowa z nich otrzymała stypendia w wysokości 1000 zł. Program pilotażowy „Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych" ma w tym roku swoją kontynuację.
Add a comment

Czytaj więcej: Lista kierunków zamawianych

Więcej pieniędzy na kierunki zamawiane - lista uczelni

phoca_thumb_s_zlotowaMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskało zgodę na zwiększenie puli środków przeznaczonych na program "kierunki zamawiane". Kwotę 200 mln złotych powiększono o 170 mln złotych, co pozwoli zrealizować wszystkie pozytywnie ocenione projekty.

Add a comment

Czytaj więcej: Więcej pieniędzy na kierunki zamawiane - lista uczelni

Fizyka, chemia i biotechnologia UW kierunkami zamawianymi

phoca_thumb_s_uw-logo1
Stypendia studenckie, kursy wyrównawcze z przedmiotów ścisłych i nowa specjalizacja - biotechnologia medyczna - te inwestycje na Uniwersytecie Warszawskim zostaną sfinansowane w ramach programu kierunków zamawianych, prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Trzy wydziały warszawskiej uczelni - fizyki, chemii i biologii - otrzymają w sumie ponad 12 milionów złotych.
Add a comment

Czytaj więcej: Fizyka, chemia i biotechnologia UW kierunkami zamawianymi

ATH z kierunkiem zamawianym!

phoca_thumb_s_ath_logoWydział Nauk o Materiałach i Środowisku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej uzyskał dofinansowanie do prowadzenia studiów zamawianych na kierunku Inżynieria Środowiska, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Zwiększanie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy. Add a comment

Czytaj więcej: ATH z kierunkiem zamawianym!

Sześć kierunków zamawianych na UG

phoca_thumb_s_ug-logo1Na sześciu kierunkach na Uniwersytecie Gdańskim studenci będą się mogli uczyć w ramach tzw. "kierunków zamawianych”. Na najlepszych czeka ponad 220 stypendiów w wysokości 1000 złotych miesięcznie - niezależnych od ewentualnych innych stypendiów - poinformował Krzysztof Klinkosz z biura prasowego UG.
Add a comment

Czytaj więcej: Sześć kierunków zamawianych na UG

Kierunki zamawiane z kasą dla studenta!

phoca_thumb_s_studenci2Za studiowanie na 21 uczelniach państwo dopłaci najlepszym po tysiąc złotych miesięcznie. Skorzystać może ok. 13 tys. studentów. "Gazeta" poznała listę tzw. kierunków zamawianych

Add a comment

Czytaj więcej: Kierunki zamawiane z kasą dla studenta!