Studia na kierunku Matematyka
Matematyka jest królową wszystkich nauk i podstawą dla wielu innych dziedzin nauki. Dostarcza ona narzędzia, dzięki którym otrzymujemy ścisłe wnioski z przyjętych założeń. Matematyka jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy i przewija się przez wszystkie sfery naszego życia. Kandydat na ten kierunek powinien lubić matematykę i posiadać podstawową wiedzę z jej zakresu. Od studenta wymaga się zdolności logicznego myślenia, analizowania, oraz rozbudowanej wyobraźni i dobrej pamięci.

Współczesne systemy informatyczne umożliwiają gromadzenie i przetwarzanie dużych ilości danych. Ich posiadanie i umiejętne wykorzystywanie może zadecydować o uzyskaniu przez przedsiębiorstwo przewagi konkurencyjnej. Konieczne jest zatem kształcenie specjalistów posiadających umiejętności wyszukiwania informacji i szeroko pojętej analizy danych.


W trakcie studiów:
Student uczęszcza na zajęcia z różnych gałęzi matematyki. Do nich należy logika, algebra, geometria, analiza matematyczna, topologia, matematyka dyskretna, matematyka stosowana i rachunek prawdopodobieństwa. Wybierając się na specjalność nauczycielską można się dodatkowo zetknąć z takimi przedmiotami jak psychologia czy pedagogika.

Po studiach:
Absolwent może zostać nauczycielem, naukowcem, pracownikiem banku, finansistą czy rozpocząć karierę w organach oświaty. Wszystko zależy od wybranej specjalności w trakcie studiów. Absolwenci znajdą pracę w:
- jako nauczyciele matematyki w placówkach oświatowych różnych szczebli,
- jako specjaliści od opracowań statystycznych w urzędach i innych instytucjach,
- jako pracownicy laboratoriów i innych ośrodków badawczych i obliczeniowych,
- w bankowości i innych instytucjach finansowych, a przede wszystkim statystycznych.