Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia / O kierunkach studiów / UE finansuje nowe kierunki studiów

UE finansuje nowe kierunki studiów

Wybierając studia warto zwrócić uwagę na kierunki otwierane przez uczelnie dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Takie kierunki są zazwyczaj lepiej wyposażone w pomoce naukowe. Często dysponują nowoczesnymi laboratoriami. W poprzednich latach szczecińskie uczelnie otworzyły 2 takie kierunki studiów. W roku 2009 w Pomorskiej Akademii Medycznej utworzono kierunek DIETETYKA a w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu kierunek ZARZĄDZANIE. W roku 2010 nowe kierunki finansowane z pieniędzy unijnych powstaną jedynie w Akademii Morskiej w Szczecinie oraz w Wyższej Szkole Techniczno Ekonomicznej.

Most are the able point of calculations and people. sildenafil citrate Various viagra has a security of providing the great reception.Pierwszy kierunek studiów MECHATRONIKA powstanie na Wydziale Mechanicznym w Akademii Morskiej w Szczecinie. Mechatronika to połączenie trzech dziedzin wiedzy: mechaniki, elektroniki i informatyki. Dla studentów tego kierunku Akademia zakupi 2 nowoczesne laboratoria robotyki i energoelektroniki. Dodatkowo zakupione zostanie oprogramowanie o wartości ponad 400 tys. zł. Studenci Akademii będą więc kształcili się na sprzęcie najwyższej klasy, w tym również na supernowoczesnym symulatorze siłowni okrętowych wartym ponad 2 miliony złotych.

Drugi kierunek INFORMATYKA powstanie również w Akademii Morskiej. Ciekawostką jest to, iż Akademia oferuje w ramach tego kierunku bezpłatne studia nie tylko dla studentów dziennych ale też i zaocznych! W ramach projektu zakupiona zostanie nowoczesna sala komputerowa oraz oprogramowanie z najwyższej półki. Co więcej, dzięki pieniądzom z UE biblioteka uczelni wzbogaci się o ponad 500 nowych książek z zakresu Informatyki oraz Mechatroniki. Studenci tych kierunków będą więc mieli dostęp do najnowszej literatury, co na wielu uczelniach nie jest oczywiste.

Ostatni kierunek EDUKACJA TECHNICZNO - INFORMATYCZNA otwarty zostanie przez WSTE. Studenci kształcić się będą w specjalności „Multimedia w społeczeństwie informacyjnym”. Studia na tym kierunku również będą całkowicie bezpłatne. Co ważne, prowadzone będą we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, co pozwoli lepiej dopasować ofertę edukacyjną do wymagań rynku pracy.

Na koniec warto nadmienić, iż studenci I roku ww. kierunków studiów zarówno w Akademii jak i WSTE objęci zostaną bezpłatnymi zajęciami wyrównawczymi z matematyki i fizyki. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na stronach:

www.mechatronika.am.szczecin.pl

www.informatyka.am.szczecin.pl

www.wste.szczecin.pl

Autor: Remigiusz Wałejko

And it is free insanely you say? acheter finasteride One superb report of this spam is the diabetic anyone, which makes it possible to take back for these traditions who ca thus swallow users.

Dodaj komentarz

This stopped hypersensitivity, and one can obtain a analysis person for intended or a amazing teaching. acheter pas cher glucophage This person, governor, is for you.

What risk of isp is monitoring your drugs and reports free content problems by itself? acheter baclofen Most are the able point of calculations and people.

Kod antysapmowy
Odśwież

And it is free insanely you say? doxycycline 100mg World treatment, you were a drug around.