Pierwsza praca? Nie martw się, pomożemy Ci w rozpoczęciu kariery zawodowej

Nie wiesz w jaki sposób zabrać się do przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych? A może przeraża Cię wizja odbycia rozmowy kwalifikacyjnej? Spokojnie, nie jest to wbrew pozorom takie straszne, jak by się mogło wydawać! Dzięki naszym poradnikom bez trudu przygotujesz zarówno CV, które przypadnie do gustu rekruterom, jak i przygotujesz się do rozmów kwalifikacyjnych. Życzymy miłej lektury:)

 • 4 rady: co zrobić, aby pierwsze CV zapewniło Ci pracę? (wywiad)

  4 rady: co zrobić, aby pierwsze CV zapewniło Ci pracę?Często słyszysz, że ciężko jest znaleźć pracę bez doświadczenia? Dopiero co skończyłeś studia i sekcja “doświadczenie” w Twoim CV jest prawie pusta? Na pewno się zgodzisz, że to niełatwa sytuacja. Zastanawiasz się, jak z niej wybrnąć i co wpisać do CV? W tym artykule pokażę Ci, co możesz zrobić, aby ulepszyć swój dokument i dostać wymarzoną pracę od razu po odebraniu dyplomu.
 • 5 najczęściej pojawiających się błędów w CV

  shredder 311638 640Skończyłeś już studia i wypadałoby zdobyć fajną pracę? A może szukasz dorywczego zajęcia, które połączysz z wykładami i zajęciami na uczelni? Nieważne, czy masz już jakieś doświadczenie zawodowe, czy dopiero szukasz swojej pierwszej pracy – kluczem do sukcesu jest zawsze dobrze przygotowane CV. Jakie błędy są najczęściej popełniane przez studentów i absolwentów podczas przygotowywania curriculum vitae?
 • Jak rozmawiać o wynagrodzeniu z przyszłym pracodawcą

  pieniadz2Rozmowa idzie świetnie, na początek żart na rozładowanie stresu, kilka pytań wstępnych, odpowiedziałeś błyskotliwie nawet na pytania, które miały Cię zaskoczyć. Zaczynasz już myśleć, że rozmowa zmierza ku końcowi, zastanawiasz się, o co Ty powinieneś zapytać i czy możesz spodziewać się telefonu z działu HR. Wtedy właśnie pada TO pytanie: “Ile chciałby Pan zarabiać?”, a Ty nie masz pojęcia, co odpowiedzieć.
 • Rozmowa kwalifikacyjna: jak się do niej właściwie przygotować?

  4 rzeczy, które warto powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej, jeśli nie masz doświadczeniaPo zakończeniu studiów czeka Cię wiele wyzwań. Do większości z nich będziesz podchodził po raz pierwszy. Jednym z takich wyzwań jest Twoja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna! Sytuacja jest o tyle ciężka, że owa rozmowa dotyczy głównie Twoich doświadczeń zawodowych i zdobytych kompetencji. Co zrobić, gdy jesteś w trakcie studiów lub świeżo po ich zakończeniu i nie masz jeszcze dużo doświadczenia?
 • Sposoby na trening kompetencji miękkich

  dialogWiele osób starających się o wymarzoną pracę, spotyka się z odrzuceniem ich kandydatury. Mimo posiadanego wykształcenia, wiedzy branżowej czy certyfikatów rozmowa kwalifikacyjna kończy się niepowodzeniem. Dlaczego?