apartment 2094646 640Według statystyk GUS co piąty wynajmujący mieszkanie lub pokój w Polsce jest studentem. Wynajem miejsca dla siebie w zupełnie obcym mieście wcale nie należy do łatwych. Problemy pojawiają się często już na samym początku, czyli przy przeglądaniu ogłoszeń. Dla niektórych studentów przygoda z wynajęciem pokoju lub mieszkania kończy się naprawdę niedobrze: ukryte opłaty, niedziałające sprzęty, zły stan techniczny całego mieszkania, toksyczni współlokatorzy, niezapowiedziane kontrole właściciela, a nawet problemy z odzyskaniem kaucji. Brzmi jak najgorszy koszmar? Sprawdźcie, na co najczęściej narzekają studenci wynajmujący mieszkania z całej Polski.5 największych problemów wynajmujących mieszkanie

money 2298511 640Z kolejnego raportu Portfel studenta można wywnioskować, że studenci w Polsce wydają na swoje utrzymanie coraz więcej, choć w porównaniu do innych krajów w Europie, jesteśmy na szarym końcu listy. Ile kosztuje studiowanie w Polsce? Jakie opłaty pochłaniają największą część studenckiego budżetu? W jakich miastach trzeba zapłacić najwięcej za wynajem pokoju lub mieszkania? W skrócie: ile obecnie kosztuje studiowanie w Polsce?

Jak dobrze zaplanować rok akademicki?Dopiero rozpoczęły się zajęcia, a ty już się nudzisz na uczelni? A może jesteś na pierwszym roku i jeszcze nie wiesz, jakie dodatkowe aktywności proponuje Ci wydział? Studia to nie tylko zajęcia obowiązkowe. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, co warto zaplanować już w październiku!

Na jakiej uczelni państwowej działa najlepsza stołówka studencka?Nowoczesna infrastruktura, doświadczona kadra wykładowców, dogodna lokalizacja kampusu i programy kształcenia dopasowane do potrzeb rynku pracy - to oczywiście podstawa każdej uczelni, prawda? Jest jednak coś jeszcze a mianowicie: dobra stołówka studencka. Na jakiej uczelni studenci są najlepiej karmieni? Oddaj swój głos i przekonaj się czy inni mają lepiej:)

Matura 2018: chemia (test)Do przyszłorocznego egzaminu maturalnego zostało co prawda jeszcze sporo czasu, ale może już teraz chciałbyś sprawdzić stan swojej wiedzy z chemii? Zaliczenie tego egzaminu będzie dla Ciebie przepustką na studia z zakresu nauk medycznych, technicznych oraz przyrodniczych. Wprowadziliśmy jednak małe utrudnienie w naszym teście...

Stypendium receptą na pusty portfel?Portfel niemalże każdego studenta często straszy wszechobecną pustką. Ciągłe kalkulacje i poszukiwania dodatkowych źródeł dochodu to już w zasadzie studencka codzienność. Wszystko ma jednak swoje plusy i minusy; konieczność gospodarowania własnymi oszczędnościami podczas studiów to poważny krok ku dorosłości, a sposobów na finansowe wsparcie jest wiele, choćby programy stypendialne, o których chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć nieco więcej.