Akademickie portale regionalne:

Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy?

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego?Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest największą uczelnią w Bydgoszczy i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków akademickich w kraju. Dlaczego warto studiować na tej uczelni? Jakie perspektywy zawodowe czekają na absolwentów? Spytaliśmy o to Panią Urszulę Krzyżańską z Działu Promocji i Biura Prasowego UKW w Bydgoszczy.
więcej...

9,5 kandydata na jedno miejsce na nowe i popularne kierunki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Na niektóre trwa jeszcze dodatkowa rekrutacja. Sprawdź naszą ofertę!

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego9,5 kandydata na jedno miejsce oraz nowe popularne kierunki studiów: wiedza i filmie i kulturze audiowizualnej, zarządzanie instytucjami artystycznymi, etnofilologia kaszubska, sinologia oraz iberystyka – to największe sukcesy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego! Jesteś zainteresowany? Sprawdź! Na niektóre kierunki trwa dodatkowa rekrutacja. Nieliczne wolne miejsca czekają na właśnie na Ciebie! Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego daje Ci MORZE MOŻLIWOŚCI...
więcej...

V Forum Informatycznego Zarządzania Uczelnią

V Forum Informatycznego Zarządzania UczelniąW trakcie konferencji zostaną omówione tematy związane z technologicznymi i organizacyjnymi uwarunkowaniami e-learningu w szkolnictwie wyższym. Zaproszeni goście przedstawią natomiast kwestie związane ze studiami mobilnymi, grywalizacją oraz przyszłością e-learningu. Wydarzenie odbędzie się 8 października 2014 roku w Warszawie, a jego tematem przewodnim będzie "Edukacja cyfrowa w szkolnictwie wyższym. Technologie i uwarunkowania organizacyjne e-learningu."
więcej...

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza i młodszych, i starszych

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza i młodszych, i starszychJest jeszcze szansa na wybór wymarzonego kierunku studiów. Na Uniwersytecie Zielonogórskim druga rekrutacja prowadzona jest na 53 kierunkach! Termin składania dokumentów mija 15 września. Zasady rekrutacji są takie same jak w pierwszym naborze (szczegółowe informacje: http://rekrutacja2014.uz.zgora.pl/ ).
więcej...

Co studiować, żeby pracować, czyli garść porad dla przyszłych absolwentów

Co studiować, żeby pracować, czyli garść porad dla przyszłych absolwentówWśród branż, które w najbliższej przyszłości oferować będą największe możliwości zatrudnienia, wielu ekspertów wskazuje m.in. centra usług wspólnych, rachunkowość, marketing i sprzedaż, HR oraz energetykę. Ceniona jest także znajomość dodatkowego, poza angielskim, języka obcego.
więcej...

Nowe programy MNiSW - zaproszenie na spotkanie informacyjne

Nowe programy MNiSW: zaproszenie na spotkanie informacyjne11 września odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone zasadom realizacji nowych programów Ministerstwa Nauki: Akademickiego Centrum Kreatywności oraz Uniwersytetu Młodych Wynalazców. Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej...

Niż demograficzny vs. biznes - czyli walkę o najlepszych absolwentów czas zacząć

GMCBiznes stara się coraz bardziej zbliżać do uczelni. Wynika to nie tylko z konieczności wywołanej nadchodzącym niżem demograficznym, ale i wzrostem rozbieżności między oczekiwaniami pracodawców, a kwalifikacjami studentów i absolwentów. Przyszli pracodawcy wiedzą, że studentów będzie mniej, zatem pula dostępnych talentów na rynku też się skurczy. Z tego powodu firmy, planując strategię HR, muszą odpowiednio rozplanować zapotrzebowanie i już teraz przygotowywać się do pozyskania kandydatów, aby w przyszłości brak lub niedostatek odpowiednio wykwalifikowanej kadry nie sparaliżował ich firmy.

więcej...

Architektura na WSSiP w Łodzi - rekrutacja nadal trwa

WSSiP2Architektura jest dziedziną nauki i sztuki, która istnieje od wieków, zmienia się z biegiem czasu i prawdopodobnie będzie istnieć i rozwijać się zawsze. Dlatego też zawód architekta jest tak popularny wśród młodych ludzi. Daje on szansę na rozwijanie swoich pasji artystycznych, możliwość działania na rzecz społeczeństwa oraz, co ważne na obecnym, wymagającym rynku pracy, dobry i bardzo konkretny zawód.

więcej...

Zaliczam, więc jestem, czyli sesja na Facebooku

Pan da Trzy"Sesja składa się z ciągu egzaminów zerowych, egzaminów i egzaminów poprawkowych. Za sesją już tylko egzamin komisyjny. Zwykle dwa razy do roku, w sesji zimowej i letniej. Oznacza głębokie zawieszenie życia studenckiego." - taką definicję sesji można odnaleźć w naszym Studenckim Słowniku. Co najczęściej odciąga studentów od nauki? Nie uwierzycie, ale...

więcej...

Walka o film - TRANSATLANTYK FESTIVAL 2014

transatlantykLato w mieście – brzmi źle? Niekoniecznie, bo to właśnie tę porę roku upodobali sobie organizatorzy większości festiwali muzycznych i filmowych w tym kraju. Jeśli szukasz pomysłu, jak w niebanalny, a przy tym niegłupi sposób spędzić czas, może najwyższa pora zacząć śledzić kulturalną mapę swojego miasta. Jako małą zachętę przedstawiamy relację z jednego z najciekawszych wydarzeń w ramach TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ – panelu dyskusyjnego programerów największych światowych festiwali filmowych, który odbył się 14 sierpnia, w ostatnim dniu festiwalu.

więcej...

Staże i praktyki w sieci, czyli o czym rozmawiają internauci

Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!Prawie 700 publikacji dziennie pojawia się w Internecie na temat staży i praktyk - wynika z badania przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami we współpracy z Brand24 w ramach kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!".
więcej...

Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej

Dodatkowa rekrutacja na Politechnice RzeszowskiejRzeszowska uczelnia nadal dysponuje wolnymi miejscami na studiach stacjonarnych I stopnia m.in. na technologii chemicznej, inżynierii środowiska, matematyce i biotechnologii. Dodatkowa rekrutacja zakończy się 17 września 2014 roku.
więcej...