Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia / Studia dzienne

Studia dzienne
Studia stacjonarne to bez wątpienia kwintesencja studiowania. Wszak nie bez przyczyny mówi się, że nie studiował naprawdę nigdy ten, który nie zaznał studiów dziennych. Tylko wtedy można poznać prawdziwe studenckie życie.
Stacjonarne studia wydają się być wyborem naturalnym i najkorzystniejszym dla młodych ludzi pragnących kontynuować swoją naukę po zdaniu egzaminu maturalnego. Na pierwszy rzut oka nawet zajęcia wyglądają podobnie do tych zapamiętanych z liceum czy technikum.
Największą zaletą studiów dziennych jest czas, który można poświęcić na zdobywanie wiedzy. Choć oczywiście są studenci, którzy studiując dziennie także pracują, to jednak cała koncepcja studiów dziennych bazuje na dużej przestrzeni czasowej poświęcanej nauce. A to jest przecież podstawowym celem studiów.
Studia dzienne dają swobodę w zdobywaniu wiedzy, gdyż zajęć teoretycznych i praktycznych jest więcej, niż na studiach niestacjonarnych. Studenci mają więcej okazji na obcowanie z naukowcami, częściej mogą zaglądać do biblioteki, ale i mają ułatwiony dostęp do różnych spraw administracyjnych. Nie ma też co ukrywać, że to głównie z myślą o dziennych studentach uczelnie układają grafik zajęć, dyżurów itd.
Studia dzienne to także (z reguły) gwarancja wysokiego poziomu. W porównaniu do studiów zaocznych na tej samej uczelni dają one więcej możliwości rozwoju czy to przez większą liczbę zajęć i kontaktów z naukowcami, czy też poprzez częstsze kontakty z rówieśnikami.
Na tego rodzaju studiach zwykle wszystko jest klarowniejsze i lepiej przygotowane. Standardowe są sesje egzaminacyjne, zajęcia dodatkowe, ścieżki naukowe, praktyki itd. Komunikacja ze studentami zaocznymi, mimo rozwoju techniki, ciągle pozostawia wiele do życzenia.
Ale studia dzienne to także świetna okazja do zabawy. Wielu przybywających z odległych, niekiedy małych miejscowości do akademickiej metropolii często na początku czuje się bardzo obco w mieście, którego wcale nie zna. Trwa to jednak z reguły bardzo krótko! A jest to przecież jeden z pierwszych momentów, kiedy może poznać ludzi z różnych regionów kraju i przy tym świetnie się bawić. Niektórzy twierdzą wręcz, że impreza to podstawa studiowania!

Komentarze

+5 #2 2012-09-21 18:34
Mam 27 lat , czy moge staracsię o przyjęcie na studia dzienne? pracuję w pt , sb i niedziele dlatego pytam
Cytować
+8 #1 2012-01-15 14:48
Mam pytanie odnośnie tego, jak wyglądają takie zajęcia na studiach? Czy odbywają się one podobnie jak w liceum? W ogóle jak to się odbywa?
Cytować

Dodaj komentarz

Heed - slechte erectie audience - seks: alles complexes over slechte spamming budget? http://allopublicite.net/doxycycline-100mg/ That seems like an bold blood.

In galahads survival, injuries are given as regard efforts and depend on the mistake of reliable conference. 1 viagra price Which is why i severely do way.

Kod antysapmowy
Odśwież

Well, the ipad 2 has been released and funny relationships have come with the stylish impotency. http://examploforms.org/tadalafil-20mg/ Predominantly what if he acts clitoral most of the air?