Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia / STUDIA W POLSCE

Studia w Polsce
Kulminacje 2013- Festiwal Kultury Studentów
logoJeszcze dzisiaj można wziąć udział w tegorocznej edycji Kulminacji- Festiwalu Kultury Studenckiej na przy wydziałach WSE i WNS Campusie Szamarzewo. Na uczestników czeka świetna atmosfera a przede wszystkim różnorodne atrakcje kulturalne. 
 
 
Study Days w SGH

study days2013Czy przy nauce kierujesz się zasadą zakuj, zdaj, zapomnij? Masz wrażenie, że cała wiedza, którą przyswajasz momentalnie ulatuje ci z głowy? Jeżeli masz dość bezmyślnego wkuwania na dzień przed egzaminem, to nie przegap projektu Study Days 2013: 23 oraz 24 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 
„Drzwi Otwarte 2013” w Collegium Medicum UMK

logo cmDrzwi Otwarte w Collegium Medicum UMK to okazaj,aby dojrzeć, co na co dzień dostępne jest tylko dla nielicznych. Jeżeli ciekawi was czym różni się studiowanie od uczenia się i czego ciekawego można dowiedzieć się o sobie, życiu oraz naturze człowieka podczas dtudiów, musicie pojawić się w Collegium Medicum UMK już 26 marca!

 
Konferencja Smart PM 2013

smartpm logo23 - 24 marca 2013 r. już po raz trzeci na Konferencję Smart PM zaprasza Koło Zarządzania Projektami Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Konferencja Smart PM to cykl warsztatów z zakresu zarządzania projektami.

 
Warsztaty medialne

up logoKatedra Mediów i Badań Kulturowych Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we współpracy z Polskim Towarzystwem Edukacji Medialnej oraz Niepublicznym Instytutem Kształcenia Nauczycieli WE zapraszają wszystkich nauczycieli szkół gimnazjalnych i licealnych (zwłaszcza klas medialnych i o profilu dziennikarskim) do udziału w warsztatach medialnych.

 
Czas ucieka, matura czeka

reka maturzystyGdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna organizuje kursy powtórkowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem tego przedsięwzięcia jest ugruntowanie materiałów przed zbliżającą się maturą. W trakcie kursów będzie można powtórzyć język polski, matematykę oraz język angielski.

 
XI Studencki Turniej Negocjacyjny

logo stn123Studentko, Studencie - zapraszamy do stołu negocjacyjnego! Jeśli lubisz stawiać przed sobą nowe wyzwania, zależy Ci na samodoskonaleniu, kręcą Cię ambitne przedsięwzięcia i nie straszna Ci rywalizacja, spróbuj swoich sił w Studenckim Turnieju Negocjacyjnym 2012. 
Dzień Wykładów Otwartych w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu

pwsw27 listopada odbędzie się Dzień Wykładów Otwartych w Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. 

 
Święto Politechniki Wrocławskiej
phoca thumb s pwr logoW czwartek 15 listopada zapraszamy na obchody Święta Politechniki Wrocławskiej. Najważniejszym wydarzeniem będzie przyznanie honorowego doktoratu profesorowi Jurijowi Bobało, Rektorowi Uniwersytetu Narodowego "Politechnika Lwowska". Początek zaplanowano na godz. 11.00 w auli gmachu głównego (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27).
 
UAM: optymistyczne założenia władz Uczelni
logo uam- Do nowego roku akademickiego podchodzimy bardzo optymistycznie. Uczelnia jest w dobrej kondycji finansowej, kontynuujemy nasze inwestycje, a od 2013 zaczniemy dawać pracownikom podwyżki - zapowiada prof. Bronisław Marciniak, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W najbliższym czasie UAM zamierza również w pełni zinformatyzować swoje wydziały oraz przygotować program promocji Uczelni za granicą. Poza tym władze UAM zapowiadają rozwijanie idei  ścisłej współpracy z innymi poznańskimi uczelniami.
 
Międzynarodowy najazd informatyczny
komputer2Ponad 260 osób z 37 krajów świata weźmie udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Dziedzinie Informatyki Technicznej i Ekonomicznej FedCSIS 2012. Uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na poniedziałek, 10 września na godz. 12.00 w budynku B-4 Politechniki Wrocławskiej (ul. I. Łukasiewicza 5). Głównym tematem będą wybrane zagadnienia dotyczące informatyki i zarządzania.
 
Absolwenci nyskiej PWSZ wesprą seniorów

ludzie swiatAktywizacja osób starszych to nowa specjalność studiów, na kierunku zdrowie publiczne, oferowana przez nyską PWSZ. – Biorąc pod uwagę malejącą dynamikę przyrostu naturalnego i lawinowy wzrost, nie tylko w Polsce ale i na świecie, liczby seniorów jestem przekonany, że nasi absolwenci nie będą narzekać na brak pracy – mówi Bartosz Bukała, rzecznik prasowy uczelni.

 
Miyar 2012 – Himalaya International Expedition.

up logo3 sierpnia 2012 r. do doliny Miyar w Himalajach Lahoul wyruszyła międzynarodowa wyprawa wspinaczkowo-naukowa, w skład której wchodzą doktoranci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: Michał Apollo i Marek Żołądek (Klub Wysokogórski Warszawa) oraz Philip Varley (British Mountaineering Council). Zakończenie wyprawy planowane jest na 5 września 2012 r.

 
Konferencja Suhora w Krakowie.

logo1W ramach obchodów jubileuszu 25-lecia działalności Obserwatorium Astronomicznego na Suhorze, w dniach 12-17 sierpnia 2012 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja Eurowd12 zorganizowana przez Katedrę Astronomii UP przy współpracy z Obserwatorium Astronomicznym UJ, Centrum Astronomicznym PAN w Warszawie oraz Polskim Towarzystwem Astronomicznym.

 
Obóz adaptacyjny na UR

phoca thumb s ur logoW dniach od 24 do 28 września br. Samorząd Studentów Uniwersytetu Rolniczego organizuje w Szczawnicy obóz adaptacyjny dla studentów I roku.

 
Studentka Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa na Igrzyskach Olimpijskich.

wsb-logoMonika Michalik studentka poznańskiej Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa obecnie reprezentuje nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie stanie przed szansą zdobycia medalu w zapasach.

 
Rekrutacja do Warszawskiej Szkoły Filmowej trwa do 16 września!

logo wsfOd nowego roku akademickiego Warszawska Szkoła Filmowa wzbogaci swoją ofertę edukacyjną o nowe specjalności jak: FILMOZNAWSTWO PRAKTYCZNE, OBRAZ MULTIMEDIALNY oraz AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW.

 
Soundedit’12 – Jestem dźwiękiem!

se12 logo-01W tym roku nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” odbiorą: Eugeniusz Rudnik (twórca Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia), Martin „Youth” Glover (basista zespołu Killing Joke oraz producent nagrań m.in.: The Orb, The Cult, Primal Scream) oraz Tim Simenon (lider zespołu Bomb The Bass, producent „Ultra” Depeche Mode). Temu ostatniemu statuetkę wręczy Gavin Friday, który uświetni Galę Soundedit’12 – 27 października (sobota) w klubie Wytwórnia.

 
Dodatkowy nabór na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim

warm-mazuUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie prowadzi dodatkowy, wrześniowy nabór kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w roku akademickim 2012/2013.

 
Są jeszcze wolne miejsca na Politechnice Gdańskiej

phoca thumb s pg-logoW dodatkowym naborze Politechnika Gdańska oferuje 199 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. Paleta kierunków jest szeroka. Na dokumenty czekamy od 1 do 8 sierpnia 2012 roku w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych. Listę osób przyjętych opublikujemy 10 sierpnia 2012 roku.

 
Informatyka dla niesłyszących w Szczecinie

dla niesyszcychAkademia Morska w Szczecinie otrzymała dofinansowanie na prowadzenie na kierunku zamawianym Informatyka programu pozwalającego na kształcenie osób niesłyszących i niedosłyszących. Przyszli studenci mogą liczyć na wsparcie i dodatkową opiekę, które pozwoli im skończyć studia na atrakcyjnym kierunku oraz dobrze przygotować się do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

 
Konkurs na pracę dyplomową na temat kompozytów.

praca magisterskaUniwersytet Opolski ogłosił konkurs na najlepszą pracę magisterską lub inżynierską dotyczącą materiałów kompozytowych. W konkursie wziąć mogą udział studenci z całej Polski. Absolwenci swoje prace składać mogą do 28 września 2012 roku.

 
Letnia szkoła języka polskiego w Cieszynie

phoca thumb s ksiazka23

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się kolejna edycja Letniej Szkoły Nauki Języka Polskiego w Cieszynie. Aby uczyć się naszego ojczystego języka do miasta przyjadą studenci z prawie 30 krajów, m.in. Chin, Gruzji, Turcji, Korei i Wielkiej Brytanii. Wielu uczestników odwiedzi nasz kraj po raz kolejny, aby pogłębić zdobytą dotychczas wiedzę oraz poćwiczyć wymowę szczególnie trudnych głosek. Zajęcia prowadzone będą przez Uniwersytet Śląski i dotyczyć będą kultury, literatury i języka polskiego.

Tagi: warsztaty kurs
 
Wakacyjne kursy języków obcych

azjatycka szkola letnia

Trwają zapisy na wakacyjne kursy językowe przygotowane przez komitet lokalny AIESEC, działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uczestnicy podczas czterotygodniowej nauki będą mieli okazję poznać i porozmawiać w  języku angielskim, hiszpańskim lub chińskim. Zainteresowani mogą zapisywać się już tylko do 27 lipca.
 
Recepta na sukces uczelni wyższych

ksiazkaKonkurencja na rynku szkolnictwa wyższego jest spora. Uczelnie państwowe stają w szranki z prywatnymi, które coraz częściej wyróżniają się innowacyjną ofertą studiów, przygotowywaną m.in. w oparciu o prognozy rynku pracy. W takiej sytuacji szansę na sukces mają tylko najlepsze placówki. Co oznacza „innowacyjna oferta” oraz jakie nowości edukacyjne czekają na studentów w najbliższych miesiącach?

 
Politechnika Łódzka zakończyła I etap rekrutacji

logoW I etapie rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia zostało przyjętych 5579 kandydatów (w tym na studia stacjonarne – 4885 osób, na studia niestacjonarne – 694). Rekrutację na studia bezpłatne zamknęły cztery wydziały: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Biotechnologii i Nauk o Żywności, Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Organizacji i Zarządzania oraz Kolegium Logistyki, Kolegium Gospodarki Przestrzennej.

 
Tablety i smartfony na Uniwersytecie Śląskim

tabletOd października na Uniwersytecie Śląskim studenci informatyki będą uczestniczyli w zajęciach i wykładach z wykorzystaniem tabletów i smartfonów. Do projektu zgłosiło się ponad 200 chętnych.

 
II nabór na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

upwrJeszcze 200 wolnych miejsc czeka na kandydatów na studia stacjonarne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu- poinformowała nas Pani Małgorzata Wanke- Jakubowska, rzecznik prasowy uczelni.

 
Najbardziej oblegane kierunki w Opolu

opolerynekNa Uniwersytecie Opolskim o status studenta ubiegało się prawie 7 tys. osób. Najbardziej obleganym kierunkiem była psychologia. Politechnika Opolska w tym roku przygotowała ponad 3 tys. miejsc na studiach stacjonarnych i około 2 tys. na studiach niestacjonarnych.

 
Najbardziej oblegane kierunki w Białymstoku

bialystok1Z kończącej się rekrutacji wynika, że najbardziej obleganymi kierunkami zostały: budownictwo, bezpieczeństwo narodowe oraz studia lekarskie.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 20