Akademickie portale regionalne:

Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Studia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP w Bydgoszczy

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP w BydgoszczyOd chwili powstania w 1951 roku Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej kształci studentów dostosowując ofertę dydaktyczną do bieżących potrzeb gospodarki kraju i regionu kujawsko-pomorskiego, znanego m.in. z rozwiniętego przemysłu chemicznego, przetwórczego przemysłu rolno-spożywczego oraz materiałów polimerowych.
więcej...

Uniwersytet Medyczny w Łodzi: podsumowanie pierwszego etapu rekrutacji

Uniwersytet Medyczny w ŁodziUczelnia zakończyła rekrutację na jednolite, magisterskie studia stacjonarne tj. analitykę medyczną, farmację, kierunek lekarsko-dentystyczny, lekarski, techniki dentystyczne oraz kierunek lekarski w ramach limitu MON. W porównaniu do ubiegłorocznej rekrutacji, uczelnia odnotowała wzrost ogólnej liczby kandydatów, która wyniosła blisko 19 tys., a także kandydatów, którzy dokonali opłaty rekrutacyjnej - było ich ponad 12 tys.
więcej...

Studia we Wrocławiu: uczelnie podsumowały tegoroczną rekrutację

Studia we Wrocławiu - rekrutacja w roku akademickim 2014/2015Wrocławskie uczelnie oficjalnie zakończyły pierwszy nabór na studia w roku akademickim 2014/2015. Dotychczasowym rekordzistą jest Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i prowadzona przez niego Stomatologia z liczbą 52 kandydatów na jedno miejsce. Zaraz za nim plasuje się Psychologia prowadzona przez Uniwersytet Wrocławski, gdzie na 1 miejsce zgłosiło się 12 kandydatów.
więcej...

Studia w Grupie Uczelni Vistula

Grupa Uczelni VistulaFinanse i rachunkowość, filologia angielska i chińska, zarządzanie czy ekonomia? W grupie Uczelni Vistula w Warszawie kandydaci mogą wybierać spośród 16 kierunków studiów zarówno I, jak i II stopnia oraz studiów inżynierskich i mobilnych. Nie zwlekajcie jednak z rejestracją na studia do ostatniej chwili, gdyż zapisując się na studia do 22 lipca możecie zaoszczędzić nawet 1000 zł!
więcej...

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podsumowała tegoroczną rekrutację

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie AGH oficjalnie zakończyła rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia, na które przyjęto 6795 studentów. Krakowska uczelnia cieszyła się sporym zainteresowaniem tegorocznych kandydatów – chętnych zgłosiło się ponad 12 tys.
więcej...

Uniwersytet Zielonogórski: zakończenie pierwszego naboru na studia

Uniwersytet Zielonogórski2010 osób zarejestrowało się na studia w trakcie pierwszej tury rekrutacji prowadzonej przez Uniwersytet Zielonogórski. Uczelnia przygotowała jednak 4,3 tys. miejsc na studia I i II stopnia dla tegorocznych kandydatów. Drugi nabór rozpocznie się 15 lipca.
więcej...

MNiSW: duże zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym

MNiSW: duże zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższymPromocja uczenia się przez całe życie, uwłaszczenie naukowców oraz zniesienie odpłatności za drugi kierunek studiów, to główne tematy wczorajszej debaty sejmowej poświęconej nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Podczas drugiego czytania ustawy rząd poparł m.in. poselską poprawką, która dostosowuje kwestię odpłatności za drugi kierunek do wyroku Trybunały Konstytucyjnego w tej sprawie.
więcej...

Zakończenie konkursu Talent za Talent

Talent za Talent29 czerwca 2014 w WSNHiD w Poznaniu odbył się finałowy etap 5. edycji ogólnopolskiego konkursu dla maturzystów – Talent za Talent. Projekt organizowany przez studenckie Stowarzyszenie Cognitis ma na celu wyłonienie osób najbardziej charakteryzujących się cechami przywódczymi.
więcej...

Uniwersytet Łódzki: podsumowanie rekrutacji w roku akademickim 2014/2015

Uniwersytet ŁódzkiŁódzka uczelnia, podobnie jak UMCS, odnotowała największe zainteresowanie ze strony tegorocznych kandydatów na kierunku Prawo, które chciałoby studiować niemal 1,5 tysiąca osób. Największym wyzwaniem na Uniwersytecie Łódzkim będzie jednak dostanie się na dziennikarstwo, gdzie o 1 indeks walczyć będzie 9 osób!
więcej...

Drugi nabór na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Drugi nabór na Uniwersytecie Przyrodniczym we WrocławiuDrugi nabór na studia stacjonarne I stopnia w rozpocznie się równocześnie z rejestracją na studia niestacjonarne I stopnia, czyli w piątek 11 lipca o godz. 12.00. Na kandydatów czekają wolne miejsca na 7 kierunkach prowadzonych w trybie dziennym i 10 w trybie zaocznym.
więcej...

UMCS: podsumowanie rekrutacji w roku akademickim 2014/2015

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w LublinieUniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie udostępnił dane z rekrutacji na studia w roku akademickim 2014/2015. W systemie internetowym zarejestrowało się 14,7 tysięcy kandydatów. Najbardziej obleganymi kierunkami było prawo, finanse i rachunkowość oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
więcej...

Czwarta edycja Miasta Zagadek już za nami

Czwarta edycja Miasta Zagadek24 maja 2014 r. odbyła się kolejna edycja gry miejskiej "Miasto Zagadek", której organizatorem było Stowarzyszenie Studentów BEST. 150 studentów spotkało się na terenie Warszawy, aby zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w zagadkach logicznych, zadaniach na kreatywność i spostrzegawczość oraz problemach inżynierskich.
więcej...

Programy stypendialne dla studenckich liderów

Program stypendialny GE Foundation– Wymiana wiedzy musi rodzić innowacje. Jesteście państwo awangardą takiego otwartego myślenia o nauce, współpracy i innowacji – przekonywał prof. Włodzisław Duch w trakcie uroczystości wręczenie stypendiów tegorocznym laureatom programu GE Foundation Scholar Leaders.
więcej...