Akademickie portale regionalne:

Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia

Powrót do przeszłości, czyli kryptologia na polskich uczelniach

Ministerstwo Obrony NarodowejMinisterstwo Obrony Narodowej wspólnie z trzema cywilnymi uczelniami chce przygotowywać polskich specjalistów zajmujących się szyfrowaniem. Czy jednak w murach polskich uczelni odnajdą się dzisiaj godni następcy genialnych, przedwojennych matematyków: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, którzy walnie przyczynili się do złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma? Poczekamy, zobaczymy...
więcej...

Koniec kierunków i początek kompetencji – zmiany w rządowym programie kierunków zamawianych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa WyższegoMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego szykuje kolejne zmiany w programie kierunków zamawianych. Okazuje się, że już niedługo program może całkowicie zmienić swój charakter i przekształcić się w "kompetencje zamawiane". Pracodawcy chwalą pomysł, a prof. Barbara Kudrycka... krytykuje.
więcej...

Irokez z plemienia Huronów na Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce

Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce 2014Pierwszą potrawą, którą własnoręcznie przygotował, był syrop klonowy. Dzisiaj gotowanie jest jego największą pasją. Warto dodać, że nigdy nie korzysta z wagi kuchennej i miarki, bo gotuje wyłącznie na wyczucie i robi to z prawdziwa fantazją. Charles Daigneault będzie jednym z gości specjalnych rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Krakowie Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce.
więcej...

Filmoznawstwo Praktyczne na UG

wydz fil noweWydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza studentów na studia na kierunku Filmoznawstwo Praktyczne (Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej). Autorzy programu zadbali o to, aby łączył on w sobie teorię z zajęciami praktycznymi.
więcej...

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014

Uniwersytet ZielonogórskiBiuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na XII edycję Targów Pracy Etat 2014. Impreza odbędzie się 18 marca, a jej głównym calem jest pomoc młodym ludziom w znalezieniu atrakcyjnej oferty pracy – poinformowała rzecznik uczelni Ewa Sapeńko.
więcej...

Promocja Edukacyjna: znajdź swoje studia w Toruniu

logo-umkJuż za niespełna 2 tygodnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędą się w XXI Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2014 (25-26 marca). W tym roku będą miały miejsce w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK. Wstęp na Targi tradycyjnie jest wolny.
więcej...

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

umcs logoEgzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi konieczność podjęcia decyzji odnośnie kierunku studiów. Nadal się nad tym zastanawiasz? Szukasz dogodnych możliwości do dalszego rozwijania swoich pasji? Chcesz dowiedzieć się, jak i gdzie rozwijać kompetencje, które przydadzą Ci się w życiu zawodowym? Przyjdź na Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i znajdź swój klucz do sukcesu!
więcej...

III Maraton Analityczny Cognitis

maraton analitycznyJuż 13 marca startuje III edycja Maratonu Analitycznego. W jego trakcie przejdziecie przez trzyetapowy case study i poćwiczycie rozwiązywanie zadań logicznych oraz analitycznych. Z podobnymi zadaniami, być może, zmierzycie się w czasie rekrutacji na letnie praktyki i staże studenckie. Będzie to zatem doskonała okazja do rozruszania szarych komórek w atmosferze zabawy, pracy grupowej i indywidualnej.
więcej...

Dni Otwarte Wojskowej Akademii Technicznej

Wojskowa Akademia TechnicznaWszystkich, którzy chcą odwiedzić Wojskową Akademię Techniczną i zapoznać się z jej ofertą kształcenia, zapraszamy na Dni Otwarte, które odbędą się 22 marca oraz 5 kwietnia 2014 roku. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje: zwiedzanie laboratoriów, rozmowy z kadrą dydaktyczną i studentami, pokazy sprzętu wojskowe.
więcej...

Nadaj kierunek swojej karierze z Drogowskazami Kariery 2014

Drogowskazy kariery 2014Twoja przyszłość zawodowa nie jest Tobie obojętna? Chcesz ciągle się rozwijać i świadomie kształtować własną ścieżkę kariery? Mamy dla Ciebie świetną propozycję! Już 24 marca wystartuje kolejna edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – Drogowskazy Kariery 2014.
więcej...

Zaplanuj swój sukces z Karierosferą!

karierosfera2014Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Wrocławia już po raz kolejny daje studentom z całej Polski szansę na wygranie płatnych praktyk w renomowanych firmach. Karierosfera to ogólnopolski konkurs sprawdzający szeroko pojętą wiedzę biznesową. Konkurs podzielony jest na dziedziny, którym patronują współpracujące ze stowarzyszeniem firmy. Trzy etapy pozwalają na wyłonienie najlepszych studentów – specjalistów z danych dziedzin.
więcej...

Dni Otwarte na Politechnice Wrocławskiej

Politechnika WrocławskaSzukasz informacji na temat studiów we Wrocławiu? Interesujesz się kierunkami technicznymi? Masz pytania odnośnie procesu rekrutacji na studia? Przyjdź na Dni Otwarte Politechniki Wrocławskiej, które odbędą się 13 i 14 marca 2014 r. we Wrocławiu oraz Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania!
więcej...