Akademickie portale regionalne:

Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia

Architektura na WSSiP w Łodzi - rekrutacja nadal trwa

WSSiP2Architektura jest dziedziną nauki i sztuki, która istnieje od wieków, zmienia się z biegiem czasu i prawdopodobnie będzie istnieć i rozwijać się zawsze. Dlatego też zawód architekta jest tak popularny wśród młodych ludzi. Daje on szansę na rozwijanie swoich pasji artystycznych, możliwość działania na rzecz społeczeństwa oraz, co ważne na obecnym, wymagającym rynku pracy, dobry i bardzo konkretny zawód.

więcej...

Zaliczam, więc jestem, czyli sesja na Facebooku

Pan da Trzy"Sesja składa się z ciągu egzaminów zerowych, egzaminów i egzaminów poprawkowych. Za sesją już tylko egzamin komisyjny. Zwykle dwa razy do roku, w sesji zimowej i letniej. Oznacza głębokie zawieszenie życia studenckiego." - taką definicję sesji można odnaleźć w naszym Studenckim Słowniku. Co najczęściej odciąga studentów od nauki? Nie uwierzycie, ale...

więcej...

Walka o film - TRANSATLANTYK FESTIVAL 2014

transatlantykLato w mieście – brzmi źle? Niekoniecznie, bo to właśnie tę porę roku upodobali sobie organizatorzy większości festiwali muzycznych i filmowych w tym kraju. Jeśli szukasz pomysłu, jak w niebanalny, a przy tym niegłupi sposób spędzić czas, może najwyższa pora zacząć śledzić kulturalną mapę swojego miasta. Jako małą zachętę przedstawiamy relację z jednego z najciekawszych wydarzeń w ramach TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ – panelu dyskusyjnego programerów największych światowych festiwali filmowych, który odbył się 14 sierpnia, w ostatnim dniu festiwalu.

więcej...

Staże i praktyki w sieci, czyli o czym rozmawiają internauci

Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!Prawie 700 publikacji dziennie pojawia się w Internecie na temat staży i praktyk - wynika z badania przeprowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami we współpracy z Brand24 w ramach kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!".
więcej...

Dodatkowa rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej

Dodatkowa rekrutacja na Politechnice RzeszowskiejRzeszowska uczelnia nadal dysponuje wolnymi miejscami na studiach stacjonarnych I stopnia m.in. na technologii chemicznej, inżynierii środowiska, matematyce i biotechnologii. Dodatkowa rekrutacja zakończy się 17 września 2014 roku.
więcej...

Studenci: za mało staży i praktyk w czasie studiów

Studenci: za mało staży i praktyk w czasie studiówPolskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami opublikowało wyniki badani opinii studentów prowadzonego w ramach kampanii społecznej "Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz". Ponad połowa ankietowanych studentów jest zdania, że programy studiów w niewystarczającym stopniu uwzględniają obowiązkowe praktyki i staże jako element edukacji praktycznej.

więcej...

Myślisz przyszłościowo? Pomyśl o logistyce i transporcie

Myślisz przyszłościowo? Pomyśl o logistyce i transporcieRosnące zarobki, szerokie możliwości rozwoju zawodowego i awansu, dynamiczne, międzynarodowe środowisko pracy. Tak w skrócie analitycy i obserwatorzy rynku opisują sektor usług logistycznych w Polsce, podkreślając, że w branży wciąż brakuje odpowiednio wykształconych specjalistów. To dobra wiadomość dla kandydatów na studia, którzy wciąż wahają się, jaki kierunek wybrać.
więcej...

Nowe studia międzynarodowe w Collegium Polonicum

collegium polonicumTylko 45 osób dostanie się na nowe, darmowe, anglojęzyczne studia magisterskie prowadzone przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Collegium Polonicum w Słubicach czyli wspólna jednostka uczelni polskiej i niemieckiej rekrutuje na studia Master of English and Multicultural Communication in Europe oraz Master in International Relations - Regional and Trans-border Cooperation.
więcej...

Przedłużona rekrutacja na Wydziale Filologicznym UG

Rekrutacja uzupełniająca na Wydziale Filologicznym UGWydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego ma nadal kilka wolnych miejsc na polonistyce, etnofilologii kaszubskiej i Wiedzy o teatrze! Pomyśl o swojej przyszłości i studiuj w Gdańsku!
więcej...

Adapciak – jedyny obóz dla studentów prawa i administracji z całej Polski

Adapciak – jedyny obóz dla studentów prawa i administracji z całej PolskiSwoje studia prawnicze masz dopiero przed sobą? Jesteś osobą otwartą na nawiązywanie nowych kontaktów i chcesz poznać studentów Wydziałów Prawa i Administracji z całej Polski? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Obozu Adaptacyjnego Studentów Prawa i Administracji, który w tym roku odbywać się będzie w stolicy krainy tysiąca jezior.
więcej...

"Inteligentny ale leniwy...", czyli jak zdać egzamin kiedy nic nie umiesz?

altDobre przygotowanie do egzaminu to gwarancja sukcesu. Co zrobić, kiedy przygotowania brak, a termin nadszedł nieubłaganie? Szanse na zaliczenie zależą od bardzo swoistych i charakterystycznych umiejętności. Przeczytaj ten tekst, aby zobaczyć jakie wybiegi i sposoby można zastosować, by spróbować swojego szczęścia w sesyjnej potyczce z egzaminatorem.
więcej...

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu?

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu?Chcesz dowiedzieć się dlaczego Twoja droga do kariery powinna wieść przez mury Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu? Chcesz poznać trzy powody, dla których warto podjąć studia na tej prestiżowej uczelni? Ułatwiliśmy Ci zadanie i zebraliśmy wszystko w jednym miejscu!
więcej...