Akademickie portale regionalne:

Forum.studia.net

Wyszukiwarka szkół


Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
Studia

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Studia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP w Bydgoszczy

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP w BydgoszczyOd chwili powstania w 1951 roku Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej kształci studentów dostosowując ofertę dydaktyczną do bieżących potrzeb gospodarki kraju i regionu kujawsko-pomorskiego, znanego m.in. z rozwiniętego przemysłu chemicznego, przetwórczego przemysłu rolno-spożywczego oraz materiałów polimerowych.
więcej...

MNiSW: duże zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym

MNiSW: duże zmiany w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższymPromocja uczenia się przez całe życie, uwłaszczenie naukowców oraz zniesienie odpłatności za drugi kierunek studiów, to główne tematy wczorajszej debaty sejmowej poświęconej nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Podczas drugiego czytania ustawy rząd poparł m.in. poselską poprawką, która dostosowuje kwestię odpłatności za drugi kierunek do wyroku Trybunały Konstytucyjnego w tej sprawie.
więcej...

Zakończenie konkursu Talent za Talent

Talent za Talent29 czerwca 2014 w WSNHiD w Poznaniu odbył się finałowy etap 5. edycji ogólnopolskiego konkursu dla maturzystów – Talent za Talent. Projekt organizowany przez studenckie Stowarzyszenie Cognitis ma na celu wyłonienie osób najbardziej charakteryzujących się cechami przywódczymi.
więcej...

Uniwersytet Łódzki: podsumowanie rekrutacji w roku akademickim 2014/2015

Uniwersytet ŁódzkiŁódzka uczelnia, podobnie jak UMCS, odnotowała największe zainteresowanie ze strony tegorocznych kandydatów na kierunku Prawo, które chciałoby studiować niemal 1,5 tysiąca osób. Największym wyzwaniem na Uniwersytecie Łódzkim będzie jednak dostanie się na dziennikarstwo, gdzie o 1 indeks walczyć będzie 9 osób!
więcej...

Drugi nabór na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Drugi nabór na Uniwersytecie Przyrodniczym we WrocławiuDrugi nabór na studia stacjonarne I stopnia w rozpocznie się równocześnie z rejestracją na studia niestacjonarne I stopnia, czyli w piątek 11 lipca o godz. 12.00. Na kandydatów czekają wolne miejsca na 7 kierunkach prowadzonych w trybie dziennym i 10 w trybie zaocznym.
więcej...

UMCS: podsumowanie rekrutacji w roku akademickim 2014/2015

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w LublinieUniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie udostępnił dane z rekrutacji na studia w roku akademickim 2014/2015. W systemie internetowym zarejestrowało się 14,7 tysięcy kandydatów. Najbardziej obleganymi kierunkami było prawo, finanse i rachunkowość oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
więcej...

Czwarta edycja Miasta Zagadek już za nami

Czwarta edycja Miasta Zagadek24 maja 2014 r. odbyła się kolejna edycja gry miejskiej "Miasto Zagadek", której organizatorem było Stowarzyszenie Studentów BEST. 150 studentów spotkało się na terenie Warszawy, aby zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w zagadkach logicznych, zadaniach na kreatywność i spostrzegawczość oraz problemach inżynierskich.
więcej...

Programy stypendialne dla studenckich liderów

Program stypendialny GE Foundation– Wymiana wiedzy musi rodzić innowacje. Jesteście państwo awangardą takiego otwartego myślenia o nauce, współpracy i innowacji – przekonywał prof. Włodzisław Duch w trakcie uroczystości wręczenie stypendiów tegorocznym laureatom programu GE Foundation Scholar Leaders.
więcej...

Studenckie Noble trafiły do najlepszych studentów

studencki nobel 2014Przedstawiciele nauk inżynieryjnych, technicznych, humanistycznych oraz rolniczo-przyrodniczych odebrali nagrody z rąk wiceminister Darii Lipińskiej-Nałęcz. Finałowa gala "Studenckich Nobli 2014" odbyła się w miniony poniedziałek w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.
więcej...

Kolarska-Bobińska: chcemy wprowadzić bezpłatny drugi kierunek studiów

Minister Lena Kolarska-BobińskaMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce jak najszybciej wprowadzić bezpłatny drugi kierunek studiów. Potwierdziła to we wtorek minister Lena Kolarska-Bobińska, która liczy, że zmiany w przepisach zostaną wprowadzone jeszcze przed nowym rokiem akademickim.
więcej...

Oblężenie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we WrocławiuPowyższy tytuł przywołał u Was wspomnienia z lekcji historii? Nie musicie się jednak martwić, gdyż wrocławska uczelnia nie jest oblegana przez oddziały obcego państwa, a przez rodzimych kandydatów, którzy uznali, że edukacja na kierunkach medycznych jest dla nich najlepszym rozwiązaniem.
więcej...

Młodzi ludzie nie doceniają kompetencji miękkich (raport)

Staże i praktyki wysokiej jakościZ Raportu specjalnego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczącego współpracy biznesu z edukacją w Polsce wynika, że młodzi ludzie błędnie identyfikują oczekiwania kompetencyjne pracodawców. Studenci uważają za najmniej istotne kompetencje miękkie, które z kolei według firm znajdują się w czołówce umiejętności deficytowych u kandydatów do pracy.
więcej...

Politechnika Łódzka: rekrutacja na rok akademicki 2014/2015

Politechnika ŁódzkaW ofercie kształcenia PŁ znajduje się aktualnie 38 kierunków studiów, których wysoka jakość potwierdzona jest przez Komisję Europejską! Uczelnia przygotowała 4840 miejsc na studiach stacjonarnych i 1555 na studiach niestacjonarnych, czyli łącznie może przyjąć w swoje mury aż 6395 kandydatów. Chcesz być jednym z nich?
więcej...