Wrócą egzaminy wstępny na studia. Czy uda Ci się zdać?Spokojnie, bez paniki prosimy! Egzaminy wstępne na pewno nie wrócą w rekrutacji na rok akademicki 2017/2018. Biorąc jednak pod uwagę bardzo gruntowne porządki w polskim systemie edukacji i szkolnictwa wyższego można spodziewać się ich powrotu jeszcze przed rokiem 2020. Jeśli chcesz sprawdzić stan swojej wiedzy, to zapraszamy do wypełnienia krótkiego testu, który zawiera pytania z dziedzin mogących pojawić się na egzaminach wstępnych w niedalekiej przyszłości.

Maturzyści przyzwyczaili się do tego, że wyniki uzyskane przez nich na maturze są podstawą w procesie rekrutacji na studia. Te czasy mogą się jednak niebawem skończyć poprzez ponowne wprowadzenie obowiązkowych egzaminów wstępnych, które kandydaci będą musieli zaliczyć. Warto w tym miejscu dodać, że nawet dzisiaj taka dodatkowa forma sprawdzenia wiedzy/umiejętności funkcjonuje z powodzeniem na kilku kierunkach studiów.

Jak wyglądały egzaminy wstępne? Czy były trudniejsze od matury? Postanowiliśmy przypomnieć Wam nieco historii... Miłej zabawy:)

Przed przystąpieniem do testu, prosimy o wypełnienie poniższych pól:
Oświadczam, że zapoznałem(am) się i akceptuję treść Regulaminu.

Wypełnione? W takim razie, życzymy powodzenia!