Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

 ul. Fabryczna 29-31
 53-609 Wrocław
 Wrocław
 dolnoslaskie

tel. 713594646

www.wsb.pl/wroclaw


Opis

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - Uczelnia biznesu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu to największa niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku, posiadająca 17-letnie doświadczenie w kształceniu specjalistów dla biznesu. Misja WSB brzmi: "W przyjaznych warunkach przygotowujemy studentów do zawodowych karier". Uczelnia ma obecnie blisko 18 tysięcy studentów, a do tej pory wykształciła ponad 25 tysiący absolwentów, których kompetencje są wysoko oceniane przez pracodawców. Szkoła prowadzi 7 kierunków studiów I stopnia: Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Logistykę, Turystykę i Rekreację, Politologię, Prawo w biznesie oraz Filologię angielską, a także 4 kierunki studiów II stopnia: Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Turystykę i rekreację oraz Logistykę - na ścieżce ze studiami podyplomowymi lub na ścieżce tradycyjnej. W ofercie uczelni znajduje się również kilkadziesiąt branżowych kierunków studiów podyplomowych, studia MBA i FU MBA oraz szkolenia i kursy, również językowe.

 

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest najlepiej rozpoznawalną przez pracodawców uczelnią niepubliczną w regionie. W badaniu świadomości wspomaganej aż 92% z nich wskazało, że zna WSB. Zaufanie, jakim cieszy się Uczelnia w otoczeniu biznesowym Dolnego Śląska, przekłada się na jej wiarygodność i jakość dyplomu ukończenia tej szkoły, czego dowodzi fakt, że co szósty współpracujący z nami pracodawca zatrudnił w ostatnim roku studenta lub absolwenta WSB we Wrocławiu. (Źródło: "Badanie opinii studentów, absolwentów, pracodawców i pracowników WSB", TEB Akademia 2014).

 

WSB w trosce o swoich studentów wdrożyła program Very Important Student, dający szansę studiowania za darmo, wyjechania na studia za granicę czy łatwiejszego odnalezienia się na rynku pracy. Rozbudowany system stypendialny pomaga zaś sfinansować studia tym, którzy wyróżniają się wynikami w nauce czy w sporcie oraz aktywnym studentom sprawdzającym się w najróżniejszych inicjatywach studenckich.

 

Bezpłatne szkolenia, dodatkowe certyfikaty

Studenci WSB mają możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w szkoleniach. Wyższa Szkoła Bankowa przygotowuje do zdobycia Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Biznesowych EBC*L, certyfikatu ECDL, Europejskiej Licencji kompetencji Językowych ELCL czy językowych certyfikatów TELC.

 

Nowoczesna uczelnia, nowoczesne technologie

Extranet to wewnętrzny serwis internetowy WSB, spersonalizowana platforma komunikacji między studentami a Uczelnią. W Extranecie na bieżąco dostępne są m.in.: harmonogramy zjazdów, plany zajęć, materiały dydaktyczne, katalog biblioteki WSB, obowiązujące regulaminy i zarządzenia, interesujące adresy internetowe itp.

Biura Rekrutacji:
ul. Fabryczna 29-31 - bud. A, p.101,
Godziny otwarcia w czasie rekrutacji:
pon.- pt.  9:00-17:00
sob. 9:00-14:00
tel. 71 376 23 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji na: www.wsb.pl/wroclaw

Studia I st.

Kierunek: Filologia angielska
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Finanse i rachunkowość
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Logistyka  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Politologia  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Prawo w biznesie
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Turystyka i rekreacja  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Zarządzanie  
SPECJALNOŚCI

Studia II st.

Studia II stopnia z SP

 

Kierunek: Finanse i rachunkowość  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Logistyka  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Turystyka i rekreacja 
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Zarządzanie  
SPECJALNOŚCI

 

Studia II stopnia - ścieżka tradycyjna

 

Kierunek: Finanse i rachunkowość  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Logistyka  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Turystyka i rekreacja  
SPECJALNOŚCI

 

Kierunek: Zarządzanie  
SPECJALNOŚCI

Zasady rekrutacji

1. Studentem studiówI stopnia (licencjackich lub inżynierskich) WSB we Wrocławiu może zostać każda osoba z wykształceniem średnim, udokumentowanym świadectwem maturalnym. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem przyjęcia jest złożenie kompletu dokumentów, podpisanie umowy o świadczeniu usług edukacyjnych oraz uiszczenie opłaty wpisowej (nie dotyczy w okresie promocji 0 zł wpisowego). Uczelnia prowadzi rekrutację on-line.

 

2. Naukę na studiach II stopnia w Wyższej Szkole we Wrocławiu mogą podjąć wszyscy, którzy zdobyli dyplom ukończenia studiów I stopnia (licencjackich lub inżynierskich). Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów zgodnie z zasadami rekrutacji oraz uiszczenie opłaty wpisowej (nie dotyczy w okresie promocji 0 zł wpisowego). Uczelnia prowadzi rekrutację on-line.

 

3. Naukę na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu mogą podjąć wszyscy, którzy zdobyli wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskich lub magisterskie). Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność złożenia kompletu dokumentów zgodnie z zasadami rekrutacji. Uczelnia prowadzi rekrutację on-line.