Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy

 ul. Fordońska 74
 85-719 Bydgoszcz
 Bydgoszcz
 kujawsko-pomorskie

tel. 525829108

www.wsb.pl/bydgoszcz


Opis

WSB w Bydgoszczy to niepubliczna uczelnia biznesowa, której misją jest kształcenie profesjonalistów dla świata biznesu. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i praktyków życia gospodarczego, a materiały oraz zagadnienia omawiane na zajęciach przygotowywane są w porozumieniu z liderami świata biznesu. Wszystko po to by studenci mogli wynieść z zajęć nie tylko wiedzę, ale i umiejętności cenione na rynku pracy.

 

WSB w Bydgoszczy oferuje:

 • studia I stopnia (licencjackie i inżynierskie),
 • studia II stopnia (uzupełniające magisterskie),
 • studia II stopnia z podyplomowymi
 • studia podyplomowe
 • MBA
 • Uniwersytet Każdego Wieku
 • szkolenia
 • kursy językowe
 • edukację dofinansowaną z UE.

 

Program Master of Business Administration WSB w Bydgoszczy został przygotowany we współpracy z amerykańską uczelnią, Franklin University i odzwierciedla aktualne potrzeby przedsiębiorców. MBA to elitarne studia ukierunkowane na szeroko rozumiany rozwój kompetencji biznesowych niezbędnych do skutecznego i efektywnego zarządzania.

 

Baza dydaktyczna
Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy WSB w Toruniu otrzymał nagrodę Grand Prix "Wnętrze roku Pomorza i Kujaw 2007" za modernizację budynku na potrzeby Uczelni. Obecnie WSB w Bydgoszczy to nowoczesny gmach z doskonałą baza dydaktyczną.

 

Siedziba WSB w Bydgoszczy to:

 • blisko 4800 m2 powierzchni
 • 3 sale audytoryjne na ponad 200 osób w pełni wyposażone w sprzęt multimedialny
 • sale ćwiczeniowe, seminaryjne, laboratoria językowe
 • pracownie komputerowe
 • biblioteka i czytelnia (wyposażona w stanowiska komputerowe) - wyposażona w nowoczesny system wypożyczania Prolib oraz platformę Moodle
 • strefa studenta
 • bar i ksero
 • automaty z napojami.
  Infrastruktura budynku została również w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych i starszych.

 

Internet bez ograniczeń
WSB w Bydgoszczy jest podłączona bardzo szybkim światłowodowym łączem do internetu, dysponuje także łączem bezprzewodowym. Z podłączonych do sieci komputerów można codziennie korzystać w czytelni WSB. Na terenie Uczelni znajdują się także kioski internetowe.

 

Biblioteka na medal
WSB posiada specjalistyczną bibliotekę, nagrodzoną w 2007 r. Medalem Europejskim. W jej skład wchodzą: czytelnia, znajdująca się w osobnej sali, powiększona i wzbogacona o komfortowe warunki dla czytelników, osobna sala komputerowa a także od nowego roku akademickiego w osobnej Sali znajduje się wypożyczalnia. Zbiory biblioteki liczą obecnie ponad 6000 egzemplarzy, 37 tytułów czasopism drukowanych, ponad 160 tytułów czasopism w formie elektronicznej dostępnych w 6 bazach danych. Księgozbiór gromadzony w bibliotece jest ściśle dostosowany do potrzeb użytkowników.

 

Dla właścicieli aut istotną informacją będzie to, że WSB posiada ok. 250 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, a w niedalekiej przyszłości powstanie kilkadziesiąt kolejnych. W promieniu 5 minut od uczelni są również bezpłatne parkingi, na których można zostawić samochód.

 

To nie my mówimy, że jesteśmy najlepsi, tak mówią rankingi!
Wiele osób w wyborze uczelni kieruje się wynikami rankingów. To dobry sposób, aby dowiedzieć się więcej o jakości kształcenia, wykładowcach, bazie dydaktycznej itp. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu jest liderem w województwie kujawsko-pomorskim i od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach uczelni wyższych.

 

Rankingi 2014

Wyższe Szkoły Bankowe znalazły się na czwartym miejscu w Polsce w rankingu szkół wyższych tygodnika Wprost, w kategorii najbardziej cenionych uczelni niepublicznych przez pracodawców.

 

Rankingi 2013

Tygodnik WPROST
Wyższe Szkoły Bankowe znalazły się na trzecim miejscu w Polsce w rankingu szkół wyższych tygodnika Wprost, w kategorii najbardziej cenionych uczelni niepublicznych przez pracodawców.
Wyższe Szkoły Bankowe znalazły się również w pierwszej dzisiątce uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce, najbardziej cenionych przez pracodawców, pod względem kształcenia na kierunkach tj. ekonomia, finanse i rachunkowość.

 

Najczęściej wybierana Uczelnia w 2013 r
Po raz kolejny w zestawieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wraz z Wydziałem w Bydgoszczy utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych uczelni w Polsce. Wyższa Szkoła Bankowa uplasowała się w pierwszej szóstce uczelni najczęściej wybieranych przez studentów studiów niestacjonarnych. Obok WSB w Toruniu, w pierwszej dziesiątce znalazły się również Wyższe Szkoły Bankowe z Wrocławia i Gdańska.

 

Rankingi 2012

ilezadyplom.pl
W rankingu uczelni według absolwentów (czyli kto najlepiej przygotowuje do rynku pracy) portalu ilezadyplom.pl - WSB została uznana najlepszą uczelnią w kujawsko-pomorskiem! Na uwagę zasługuje fakt, iż powyższy ranking stworzony został w oparciu o opinie samych absolwentów uczelni!

 

Home&Market
WSB w Toruniu znalazła się również w zestawieniu 30 najlepszych niepublicznych uczelni biznesowych w Polsce prestiżowego magazynu Home&Market. Jako jedna z dwóch uczelni w regionie i jedyna szkoła niepubliczna z Torunia.
Ranking Home&Market powstał na podstawie analizy ankiet przesłanych przez uczelnie, analizy wyników badania przeprowadzanego wśród uczniów klas maturalnych, a także na bazie wniosków ze stron internetowych uczelni i forów dyskusyjnych.

 

WPROST
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu została również sklasyfikowana w gronie kilkudziesięciu najlepszych uczelni niepaństwowych w Polsce w tegorocznym rankingu magazynu Wprost. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu znalazła się w zestawieniu jako jedyna toruńska uczelnia niepubliczna i jedna z dwóch szkół w województwie.

 

Wiadomości turystyczne
Osoby zainteresowane kierunkiem Turystyka docenią fakt, że WSB w Toruniu znalazła się również w zestawieniuwt_logo_czyste.jpgnajlepszych szkół niepublicznych posiadających I stopień kształcenia na kierunkach turystycznych, przygotowanym przez branżowy magazyn "Wiadomości Turystyczne". WSB znalazła się w pierwszej trójce tego typu uczelni w Polsce i jedyna uczelnia z kierunkiem turystycznym z Torunia. Kapituła Rankingu zwracała uwagę zwłaszcza na dostosowanie specjalności oferowanych przez uczelnie do aktualnego zapotrzebowania rynku pracy. Z uznaniem Kapituły spotkały się specjalności dostępne w ofercie WSB: turystyka międzynarodowa oraz turystyka biznesowa.

 

Rankingi 2011

NAJWIĘKSZA UCZELNIA NIEPUBLICZNA W REGIONIE POD WZGLĘDEM LICZBY STUDENTÓW 2011 r.
Miesięcznik Perspektywy przygotował raport uczleni niepublicznych podsumowujący XX-lecie działalności szkolnictwa niepublicznego w Polsce. WSB w Toruniu znalazła się w ścisłej czołówce zestawienia oraz na 1 miejscu w regionie!
Pełen raport dostępny tutaj

 

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANA UCZELNIA 2011 r.
Już drugi rok z rzędu Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych uczelni w Polsce według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wyższa Szkoła Bankowa uplasowała się w pierwszej dziesiątce uczelni najczęściej wybieranych przez studentów studiów niestacjonarnych. Toruńska uczelnia jest jedną z czterech Wyższych Szkół Bankowych uwzględnionych w czołówce ministerialnego raportu.

 

GAZETA BANKOWA
Dostępność kadry profesorskiej, współpraca z rynkiem, innowacyjność wiedzy, zaangażowanie studentów to podstawy oceny uczelni wyższych, której dokonała "Gazeta Bankowa".
W tym rankingu uczelni ekonomicznych Wyższa Szkoła Bankowa była jedyną Uczelnią z województwa kujawsko-pomorskiego, zajęła 7 miejsce w Polsce!

 

WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE
WSB znalazła się w rankingu 10 najlepszych szkół wyższych kształcących kadry dla Turystyki przygotowanym przez Wiadomości Turystyczne. To ogromne wyróżnienie dla Uczelni, ponieważ kierunek Turystyka i Rekreacja w WSB prowadzony jest od ubiegłego roku. Kryteria konkursowe opierały się na analizie ? oferty edukacyjnej, przygotowania zawodowego studentów, poziomu naukowego kadry oraz szeroko rozumianych warunków studiowania.

 

WARSAW BUSINESS JOURNAL
W rankingu Największych Szkół Biznesowych Tygodnika Warsaw Business Journal i Zespołu Book of Lists ujęto 23 szkoły biznesu ? zarówno publiczne jak i niepubliczne. Kryterium rankingu liczba wykładowców na kierunkach biznesowych w roku akademickim 2010/2011.

 

CO DRUGI STUDENT UCZELNI BIZNESU W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM WYBRAŁ WSB
Udział w liczbie studentów ogółem (I rok I stopień) w kategorii biznes core wśród szkół niepublicznych województwa kujawsko-pomorskiego wg. badań Teb-Akademia Sp. z o.o. Biznes core: Administracja, Ekonomia, Logistyka, Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie, na pierwszym roku studiów bez przyporządkowanego kierunku (w podgrupie ekonomicznej i administracyjnej).

 

Kontakt:
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy
Tel. 52 58 29 108
Fax: 52 58 29 102
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro Informacji i Rekrutacji
Tel. 52 58 29 100/101/131
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wsb.pl/bydgoszcz

Studia I st.

Kierunek: Administracja

 • Administracja publiczna
 • Administracja w wymiarze sprawiedliwości - nowość
 • E-administracja - nowość

 

Kierunek: Bezpieczeństwo Wewnętrzne

 • Bezpieczeństwo międzynarodowe i zwalczanie terroryzmu
 • Detektywistyka i ochrona osób i mienia
 • Kryminologia i kryminalistyka - nowość
 • Logistyka i bezpieczeństwo imprez masowych - nowość
 • Służba więzienna i więziennictwo
 • Służby specjalne i policyjne
 • Zarządzanie bezpieczeństwem publicznym i sytuacjami kryzysowymi

 

Kierunek: Design w biznesie - ZGODA PKA - nowość

 • Design opakowań - nowość
 • Design produktów i usług - nowość
 • Projektowanie innowacyjnego biznesu - nowość
 • Projektowanie marki i wizerunku firmy - nowość

 

Kierunek: Finanse i Rachunkowość

 • Bankowość i innowacje finansowe
 • Finanse i doradztwo podatkowe
 • International business - nowość
 • Prawo i finanse w praktyce - nowość
 • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw

 

Kierunek: Informatyka w biznesie - w przygotowaniu - nowość

 • Analityk i projektant konfiguracji zintegrowanych systemów informatycznych - nowość
 • Inżynier projektowania i wdrażania aplikacji mobilnych - studia inżynierskie - nowość
 • Inżynier systemów bazodanowych w sieciach rozległych - studia inżynierskie - nowość
 • Technolog cloud computing - studia inżynierskie - nowość

 

Kierunek: Inżynieria Zarządzania - studia inżynierskie

 • Inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy - nowość
 • Inżynieria zarządzania inwestycjami budowlanymi - nowość
 • Inżynieria zarządzania procesami produkcyjnymi
 • Inżynieria zarządzania projektami informatycznymi
 • Inżynier zarządzania środowiskiem i geoinżynieria - nowość

 

Kierunek: Logistyka

 • International business - nowość
 • Logistyka i bezpieczeństwo imprez masowych - nowość
 • Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji
 • Projektowanie i eksploatacja systemów logistycznych - studia inżynierskie
 • Systemy logistyczne w portach lotniczych - studia inżynierskie
 • Technologia i organizacja procesów transportowych - nowość
 • Transport, spedycja, magazynowanie

 

Kierunek: Pedagogika - w przygotowaniu - nowość

 • Edukacja dorosłych i praca z osobami starszymi - nowość
 • Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką uzależnień - nowość
 • Pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki - nowość
 • Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne - nowość
 • Terapeuta zajęciowy - nowość

 

Kierunek: Prawo w biznesie

 • International business - nowość
 • Prawo i finanse w praktyce - nowość
 • Prawo i zarządzanie w praktyce - nowość

 

Kierunek: Psychologia w biznesie

 • Coaching i mentoring - nowość
 • International business - nowość
 • Psychologia mediacji i negocjacji
 • Psychologia menedżera
 • Psychologia rozwoju zawodowego

 

Kierunek: Zarządzanie

 • Informatyka w zarządzaniu - nowość
 • International business - nowość
 • Marketing, sprzedaż i PR
 • Prawo i zarządzanie w praktyce - nowość
 • Zarządzanie BHP
 • Zarządzanie firmą
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi

Studia II st.

Kierunek: Finansowo - prawny - w przygotowaniu - nowość

 • Bezpieczeństwo finansowo-prawne w przedsiębiorstwie - nowość
 • Finanse przedsiębiorstw - nowość
 • Nowoczesna bankowość - nowość
 • Prawo finansowe i podatki - nowość
 • Prawo i finanse w administracji publicznej - nowość
 • Rachunkowość przedsiębiorstw - nowość

 

Logistyka

 • Business and Logistics (studia anglojęzyczne) - nowość
 • Logistyka globalna
 • Logistyka przedsiębiorstw
 • Zarządzanie łańcuchami dostaw - nowość
 • Zarządzanie procesami logistycznymi
 • Zarządzanie przedsiębiorstwami sektora TSL - nowość
 • Inżynieria systemów logistycznych - nowość

 

Zarządzanie

 • Business and Logistics (studia anglojęzyczne) - nowość
 • Psychologia w zarządzaniu
 • Zarządzanie administracją publiczną
 • Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy
 • Zarządzanie finansami i rachunkowość
 • Zarządzanie firmą
 • Zarządzanie marketingiem i sprzedażą
 • Zarządzanie nieruchomościami
 • Zarządzanie w służbie zdrowia
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Zarządzanie marketingiem i sprzedażą - nowość

 

STUDIA II STOPNIA Z PODYPLOMOWYMI
(4 kierunki studiów podyplomowych do wyboru: controlling w praktyce, menedżer projektu, podatki i doradztwo podatkowe lub trening menedżerski)

 

Kierunek: Finansowo - prawny - w przygotowaniu - nowość

 • Bezpieczeństwo finansowo-prawne w przedsiębiorstwie + studia podyplomowe - nowość
 • Finanse przedsiębiorstw + studia podyplomowe - nowość
 • Nowoczesna bankowość + studia podyplomowe - nowość
 • Prawo finansowe i podatki + studia podyplomowe - nowość
 • Prawo i finanse w administracji publicznej + studia podyplomowe - nowość
 • Rachunkowość przedsiębiorstw + studia podyplomowe - nowość

 

Logistyka

 • Business and Logistics (studia anglojęzyczne) + studia podyplomowe - nowość
 • Logistyka globalna + studia podyplomowe
 • Logistyka przedsiębiorstw + studia podyplomowe
 • Zarządzanie łańcuchami dostaw + studia podyplomowe - nowość
 • Zarządzanie procesami logistycznymi + studia podyplomowe
 • Zarządzanie przedsiębiorstwami sektora TSL + studia podyplomowe - nowość
 • Inżynieria systemów logistycznych + studia podyplomowe - nowość

 

Zarządzanie

 • Business and Logistics (studia anglojęzyczne) + studia podyplomowe - nowość
 • Psychologia w zarządzaniu + studia podyplomowe
 • Zarządzanie administracją publiczną + studia podyplomowe
 • Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy + studia podyplomowe
 • Zarządzanie finansami i rachunkowość + studia podyplomowe
 • Zarządzanie firmą + studia podyplomowe
 • Zarządzanie marketingiem i sprzedażą + studia podyplomowe
 • Zarządzanie nieruchomościami + studia podyplomowe
 • Zarządzanie w służbie zdrowia + studia podyplomowe
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi Zarządzanie marketingiem i sprzedażą + studia podyplomowe - nowość

Zasady rekrutacji

Kto może zostać studentem?
Studentem studiów I stopnia (licencjackich) w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy może zostać każda osoba z wykształceniem średnim udokumentowanym świadectwem maturalnym. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Jak się zapisać na studia? Zapisz się online
Możesz zrobić to online za pośrednictwem formularza zapisów, który poprowadzi Ciebie przez etapy rekrutacji i wypełni dokumenty lub w Biurze Rekrutacji, gdzie możesz liczyć na fachową i miłą obsługę.

 

Na studia w WSB - oprócz tradycyjnego sposobu - można zapisać się też on-line, wypełniając odpowiedni kwestionariusz na stronie internetowej Uczelni. Niezbędne dokumenty można przynieść do Biura Informacji i Rekrutacji w późniejszym czasie.

 

Zapisz się na studia I stopnia w WSB w Bydgoszczy.

 

Krok 1
Co zrobić?

 • Wybierz kierunek dla siebie
 • ZAPISZ SIĘ ON-LINE
 • Wypełnij formularz na stronie www.wsb.pl. System automatycznie wygeneruje wypełnione dokumenty, które zostaną wysłane na podany przez Ciebie adres e-mail
 • O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń

 

Co zyskujesz?
- Korzystasz z aktualnej promocji
- Rezerwujesz sobie miejsce

 

Krok 2
Co zrobić?

 • Skompletuj dokumenty
  Lista potrzebnych dokumentów:
  • kwestionariusz
  • umowa (w 2 egzemplarzach) + oświadczenie do umowy
  • kserokopia świadectwa maturalnego - oryginał lub odpis do wglądu
  • 2 kolorowe zdjęcia (zgodne z wymogami zdjęć do dowodu osobistego)
  • kopia dowodu osobistego
  • ślubowanie

 

Uzupełnij później!
Jeśli nie uda Ci się zgromadzić wszystkich dokumentów, brakujące możesz przesłać listownie lub dostarczyć osobiście do Biura Rekrutacji w uzgodnionym terminie.

 

Krok 3
Co zrobić?

 • Przyjdź do Biura Rekrutacji - kontakt
 • Podpisz umowę edukacyjną
  Bądź spokojny:
  W razie pytań pracownicy Biura Rekrutacji udzielą Ci pomocy i wszystkich potrzebnych informacji.

 

Krok 4
Co zrobić?

 • Sprawdź wyniki rekrutacji.
 • Jesteś już studentem WSB!
 • Teraz możesz: zalogować się do Extranetu, sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu, dowiedzieć się, kiedy odbędzie się impreza integracyjna dla studentów I roku.

 

Opłata wpisowa
Wysokość opłaty wpisowej poza okresem promocji wynosi 400 zł.
Kandydaci są proszeni o dokonywanie wpłat na następujące konto:
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
ul. Młodzieżowa 31a
87-100 Toruń
09 9511 0000 0007 8009 2000 0020
z dopiskiem "Opłata wpisowa"

 

Biuro Rekrutacji Wyższej Szkoły Bankowej nie przyjmuje opłat wpisowych w gotówce
Adres Biura Rekrutacji

ul. Fordońska 74, pok. 17
tel. 52 58 29 100/101/131
fax: 52 58 29 102
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gg: 10329268
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00
Sobota - Niedziela: 10:00 -14:00

 

Adres do korespondencji
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy
ul. Fordońska 74
85-719 Bydgoszcz
z dopiskiem: Biuro Rekrutacji