5 sposobów na zdobycie przyszłościowego zawodu dla osób bez studiówAby zdobyć zawód, nie trzeba chodzić do szkoły, nie trzeba też zapisywać się na studia pierwszego czy drugiego stopnia. Niektóre zawody wymagają bowiem dość specyficznego przygotowania, które lepiej zdobyć w inny sposób. W jaki? Sprawdź 5 sprawdzonych sposobów na zdobycie przyszłościowego zawodu!

Czy w Polsce brakuje kandydatów do pracy w branży IT?Kandydaci na studia coraz bardziej świadomie podchodzą do tematu wyboru kierunku oraz specjalności. Swoją ostateczną decyzję często opierają na wnikliwych analizach rynku pracy, ale nie brakuje również osób, które wybierają swoją ścieżkę kształcenia w całkowicie nieprzemyślany sposób. Narażają się one w ten sposób na problemy ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie po ukończeniu studiów.

10 najgorszych zawodów w 2018 rokuInformatycy, administratorzy, lekarze, kierowcy zawodowi, specjaliści ds. e-commerce... Oni nie muszą przejmować się bezrobociem, niskimi zarobkami ani kiepskimi perspektywami rozwoju zawodowego. Niestety, istnieje wiele zawodów, które nie dość, że nie są perspektywiczne to jeszcze na dodatek nie zapewniają nam satysfakcjonującej wypłaty. O groźbie narażenia własnego życia chyba nie musimy przypominać, prawda? Sprawdźcie zatem nasze zestawienie 10 najgorszych zawodów.

polska-wojskoRosnący poziom bezrobocia wśród osób młodych sprawia, że wielu absolwentów przez długi okres czasu nie może znaleźć stałego zatrudnienia zgodnego z profilem posiadanego wykształcenia. Ukończenie kolejnych praktyk i bezpłatnych staży nie przyczynia się jednak w wielu przypadkach do poprawy tej sytuacji. Może warto obrać zatem inną drogę? Wojsko Polskie zapewnia stabilność, dobre zarobki i możliwość rozwoju. Czy warto podążyć tą ścieżką kariery?

5 grzechów pracowniczychPraca... Wielu studentów oraz osób posiadających już kilkuletnie doświadczenie zawodowe nie zastanawia się zbytnio nad nią, póki ją ma. Wielu wyczekuje z wytęsknieniem weekendu lub urlopu, aby od niej odpocząć. Nierzadko narzekamy na nią i na ludzi, z którymi ją dzielimy. Praca wrasta w nasze życie, w naszą codzienność. Nierozerwalnie. Pozornie nierozerwalnie... 

money 2298506 640Według najświeższego raportu Job Square dotyczącego warunków zatrudnienia studentów w Polsce, dla prawie połowy studiujących własne zarobki to jedyne źródło utrzymania. To fakt, coraz więcej studentów podejmuje pracę w trakcie nauki. Część z nich robi to po to, aby się usamodzielnić, jeszcze inni, aby zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, a niektórzy z nich podejmują pracę, aby sprawdzić swoje umiejętności. W jakich branżach pracują studenci, ile zarabiają i na jakich warunkach najchętniej podejmują współpracę? Zapraszamy do dalszej lektury!

interview 1714370 640Znalazłeś świetną ofertę praktyk, stażu lub pracy. Sprawdziłeś wymagania, zadania oraz proponowane wynagrodzenie. Wszystko się zgadza! Wysłałeś CV i z nadzieją, że firma, w której chcesz się rozwinąć, odezwie się do Ciebie...i stało się! Najpierw telefon od HR-owca, później zadania rekrutacyjne, a na koniec - zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Wybija godzina zero: przekraczasz próg biura Twojego potencjalnego pracodawcy i zaczynasz się stresować. Jak zaprezentować się przed pracownikami firmy? Co mówić a czego nie mówić? Dla wszystkich, którym szykuje się rozmowa kwalifikacyjna, mamy 7 porad od rekrutera.

Blogerzy i dziennikarze internetowi"Gdybym powiedział, że w internecie nie pojawiły się żadne znane twarze, powiedziałbym nieprawdę. Ale kim są twarze, które się wyłoniły z tego świata? Widzimy je teraz na billboardach z kampanią telefonu komórkowego. To jakiś Kominek, Segritta, Fashionelka, Kasia Tusk. To, co się wyłoniło z internetu, jest straszne." - powiedział kilka lat temu na łamach pewnego portalu Wojciech Orliński, dziennikarz chylącej się ku upadkowi Gazety Wyborczej. Czy zatem blogerzy i dziennikarze internetowi są zbędnym elementem otaczającego nas świata?

5 zawodów, które nigdy nie wyjdą z modyKończysz niebawem liceum i zastanawiasz się jakie studia wybrać? A może jesteś na etapie wyboru odpowiednich studiów podyplomowych i nie wiesz czym się kierować? Albo po prostu chcesz doradzić bliskiej osobie przyszłościowy zawód? Musisz wiedzieć, że przy podejmowaniu decyzji o karierze należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Zapotrzebowanie na dany zawód jest na pewno na czele tej listy. W końcu już teraz mówi się o rozwoju technologii i zautomatyzowanych narzędzi, które będą w stanie zastąpić pracowników...

 10 najlepiej opłacanych zawodów w roku 2018: sprawdź kto zarabia najwięcej!Dla wielu osób "średnia krajowa" jest zaledwie marzeniem, które niezwykle ciężko zrealizować. Trudno zatem sobie wyobrazić, że wielu specjalistów zarabia miesięcznie nawet 30 000 złotych brutto. Oczywiście pensje dyrektorskie są nierzadko jeszcze wyższe, ale o nich postanowiliśmy w naszym zestawieniu nie wspominać. Kto zatem zarobi najwięcej w tym roku?

Czasy, w których ukończenie studiów zapewniało stabilną i satysfakcjonującą pracę, mamy już niestety za sobą. Bezlitosny rynek pracy skutecznie weryfikuje marzenia i plany młodych absolwentów, którzy jeszcze do niedawna z ufnością patrzyli w przyszłość. Niestety, owa przyszłość przyniosła im ciągłą pogoń za stażem i cennym doświadczeniem zawodowym... Jak to wszystko zdobyć i jednocześnie nie dać się oszukać nieuczicwym pracodawcom?

10 najlepszych miast do życia i pracy na świecieNajbardziej przyjaźni ludzie, najlepsze perspektywy do rozwoju kariery zawodowej, godziny pracy oraz pogoda - m.in. w tych kategoriach ekspaci, czyli specjaliści, którzy postanowili wyjechać do pracy za granicę, oceniali miasta na całym świecie. Ranking został sporządzony na podstawie badania przygotowanego przez InterNations na podstawie blisko 15 tys. opinii. Pewnym zaskoczeniem dla wielu osób może być niska pozycja w rankingu takich miast jak Nowy Jork, Barcelona czy Berlin, ale zapewniamy Was, że wszystkie miasta, które uplasowały się w 10 najlepszych faktycznie są godne polecenia!