Rusza IV edycja konkursu „Teraz Polska Promocja”. Na autorów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości ok. 50.000 zł. Oprócz nagród finansowych będzie można zdobyć także atrakcyjne staże, praktyki, a nagrodzone prace będą miały szanse na publikacje. Głównym organizatorem Konkursu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego.Konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą promocji Polski, stał się w ostatnich latach jednym z najbardziej prestiżowych konkursów prac magisterskich. Inicjatywę współorganizują Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Organizacja Turystyczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości a także Agencja Rynku Rolnego. Patronat honorowy nad projektem objęli: Minister Gospodarki, Minister Spraw Zagranicznych, Minister Sportu i Turystyki, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rozwoju Regionalnego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Narodowy Bank Polski.

W gronie licznych Partnerów znajdują się m.in. największe warszawskie uczelnie: UW, SGH i SGGW, a także Giełda Papierów Wartościowych, PGNiG oraz Deutsche Bank. Patronem Medialnym jest TVP Info.

"Konkurs organizowany jest po raz czwarty i jest to kolejna edycja, którą otwieramy w szerszym gronie Partnerów i Patronów, niż przed rokiem, z bogatszą pulą nagród dla Laureatów. Jest to dowodem na to, że inicjatywa jest potrzebna, że ciągle istnieje duże zapotrzebowanie na realizację nie tylko ciekawych poznawczo, ale przede wszystkim przydatnych projektów badawczych - takich, których wyniki mają wartość publikacyjną i wdrożeniową. Jako Prezes fundacji, która zainicjowała to przedsięwzięcie, mam satysfakcję, że Godło „Teraz Polska” patronuje wysiłkom młodego pokolenia naukowców, poświęconym sprawom promocji Polski"- powiedział Krzysztof Przybył - Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Tematem konkursu jest szeroko rozumiana promocja Polski – od zagranicznego wizerunku naszego kraju, przez promocję gospodarczą, a w tym eksport i inwestycje zagraniczne, promocję produktów rolno-spożywczych i regionalnych po promocję nauki, kultury, czy sportu i turystyki. Prof. dr hab. Krzysztof Opolski - WNE UW, Przewodniczący Komisji Ekspertów Konkursu: "Dzięki takim przedsięwzięciom, jak Konkurs „Teraz Polska Promocja”, tematyka promocji naszego kraju jest nie tylko domeną dyskusji polityków i urzędników, ale staje się poważną dziedziną badań naukowych. Do organizatorów Konkursu dociera wiele sygnałów świadczących o tym, że istnieje duże oczekiwanie na kontynuację i rozwój przedsięwzięcia w przyszłości, a prace badawcze nad marketingiem terytorialnym dostarczają ich autorom sporej satysfakcji. Marketing miejsc ma wiele oblicz: ekonomiczne, socjologiczne, politologiczne, menedżerskie. Aby umiejętnie promować Polskę, jej gospodarkę, naukę, regiony i produkty, musimy uczyć się rozumienia tych różnorodnych mechanizmów i aspektów marketingu terytorialnego. Zachęcamy wszystkie polskie uczelnie do uwzględniania w swoich planach badawczych tematyki promocji Polski w świecie."

Dla autorów najlepszych prac magisterskich przygotowano bardzo atrakcyjną pulę nagród. Na same nagrody główne przeznaczono fundusz ok. 15 tysięcy złotych, na Laureatów czekają także nagrody specjalne Ministra Gospodarki, Ministra Spraw Zagranicznych, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Rozwoju Regionalnego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Narodowego Banku Polskiego. Łączna pula nagród pieniężnych wynosi prawie 50 tysięcy złotych, a i to nie wszystko – można zyskać także staże i praktyki oraz możliwość opublikowania fragmentów nagrodzonej pracy.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia prac do 15 października 2010 roku.

Wyniki konkursu zostaną natomiast ogłoszone na uroczystej gali w grudniu br.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.terazpolska.pl

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, ul. Górskiego 1, 00-033 Warszawa

tel. +48 22 201 26 90, fax +48 22 201 26 97, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.