Finanse i rachunkowość, dietetyka, logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, informatyka oraz biotechnologia to kierunki najchętniej wybierane przez tegorocznych kandydatów chcących studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW jest największą uczelnią o profilu rolniczym w kraju.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oficjalnie zakończył pierwszą turę rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Najbardziej oblegane kierunki w tegorocznej rekrutacji to filologia szwedzka i filologia duńska.

Uniwersytet Śląski w Katowicach cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów na studia – blisko 18 tys. osób zarejestrowało się w internetowym systemie rekrutacyjnym śląskiej uczelni. Pierwszy etap rekrutacji zakończył się oficjalnie w niedzielę 8 lipca.

agh logo1W poniedziałek 4 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia pierwszego stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Kandydaci mogą wybierać spośród 62 kierunków na 16 wydziałach AGH. W tym roku oferta poszerzyła się aż o cztery nowości: Geoinformatykę, Rewitalizację Terenów Zdegradowanych, Energetykę Odnawialną i Zarządzanie Energią oraz Geoinformację.

pwsz nysa logoOd 1 czerwca ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Kandydaci na studentów mają do wyboru dwanaście kierunków i ponad dwadziescia specjalności.

Rekrutacja 2018 URUniwersytet Rzeszowski rozpoczął rekrutację na studia pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci mogą rozpocząć rejestrację na wybrany kierunek studiów już 14 maja 2018 r.

logo umkWydział teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku, w siedzibie przy ul. Gagarina 37 w Toruniu. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10:00. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.

uw logoUniwersytet Warszawski serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 21 kwietnia bieżącego roku na Kampusie Głównym UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00, a całe wydarzenie potrwa do 16:00.


W trakcie Dnia Otwartego tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję porozmawiać z pracownikami, którzy przybliżą im perspektywy kariery zawodowej, a przedstawiciele studenckich mediów opowiedzą o swoich pozanaukowych pasjach. Przyszli studenci dowiedzą się również o opcjach wyjazdów zagranicznych w ramach stypendiów i programów partnerskich możliwościach rozwoju w licznych organizacjach studenckich. Maturzyści będą mieli również okazję pospacerować po zabytkowym kampusie. Ponadto odwiedzających czeka szereg atrakcji, konkursy z nagrodami, gadżety UW, fotobudka, w której każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.


Spotkania dla kandydatów
(Sobota, 21.04.2018 – Budynek Starej Biblioteki, Kampus Główny, Krakowskie Przedmieście 26/28)

uw rano
uw po poludniu


Spotkania w siedzibach jednostek:

Instytut Historyczny, Sala Kolumnowa IH, godz. 12:00

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Aula im. prof. Jana Baszkiewicza, godz. 11:00

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Aula im. prof. Jana Baszkiewicza, godz. 13:00

PO logotypPolitechnika Opolska ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku. Data nie jest przypadkowa, bo w tym dniu, niemal cała akademicka Polska urządza OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ OTWARTY DLA DZIEWCZYN. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Opolskiej na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.


Oprócz tego wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać z wykładowcami, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się jak na co dzień funkcje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce. Natomiast studenci wybranych wydziałów chętnie opowiedzą jakie przedmioty należy zdawać na egzaminie maturalnym, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Politechnika Opolska, tradycyjnie i jak co roku, przyłącza się do akcji Fundacji Perspektywy, dlatego spośród kilkudziesięciu propozycji jej wydziałów i jednostek można znaleźć również takie, na które wstęp mają wyłącznie przyszłe studentki. Najbardziej charakterystycznym dla akcji i bardzo widowiskowym elementem dnia otwartego będzie BIEG W KASKU (tylko dla Pań), który odbędzie się o godz. 12.00 na błoniach przy Wydziale Mechanicznym. Tu niezawodnym organizatorem jest AZS Politechniki Opolskiej. Warto nadmienić, że pomimo zaangażowania w akcję fundacji Perspektywy, zdecydowana większość warsztatów i prezentacji jest przeznaczona dla obu płci.
 
Pod tym linkiem załączony jest dokument, w którym zarówno uczniowie liceów, jak i techników znajdą interesujące dla siebie zajęcia. Poniższy program może ulec zmianom, gdyż oferta zapewne się rozszerzy:
Zgłaszania odnośnie grup, należy wykonać telefonicznie, w godzinach 8.00-14.00, do dnia 17 kwietnia 2018 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Tel. 663 215 209.


Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku przy ul. Rolna 43.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, która zostanie zaprezentowana przez przedstawicieli władz Akademii oraz reprezentantów wydziałów. W ramach Dnia Otwartego WST został przygotowany szereg warsztatów i praktycznych zajęć tematycznych, na które zainteresowani będą musieli się zapisać drogą elektroniczną, pod tym adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php/wpisz-sie-na-dzien-otwarty

Zajęcia do wyboru dla ochotników:

Prof. nzw. dr inż. arch. Jacek Owczarek
„ADAPTACJA I MODERNIZACJA OBIEKTÓW I ZESPOŁÓW ZABYTKOWYCH. ARCHITEKTURA POPRZEMYSŁOWA”
godz. 8.50 – 10.35

Dr inż. arch. Kinga Palus
„ARCHITEKTURA MONUMENTALNA”
godz. 9.40 – 12.00

Mgr Łukasz Głąb
„PODSTAWY REŻYSERII I MONTAŻU”
godz. 10.30 – 12.55

Warsztaty modułowe do wyboru dla ochotników:

GRAFIKA
"ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI POPRZEZ DZIAŁANIA MODUŁOWE."
godz. 10.00 – 11.30

WZORNICTWO
"KREATYWNE TECHNIKI PROJEKTOWANIA UBIORU - PODSTAWY PRACY PROJEKTOWEJ."
godz. 10.00 – 11.30

RYSUNEK
„RYSUNEK PORTRETOWY – RYSOWANIE PORTRETU ZE ZDJĘCIA”
godz. 10.00 – 11.30

Więcej informacji o zajęciach i warsztatach pod adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php 

Specjalnie dla uczestników Dnia Otwartego, Wyższa Szkoła Techniczna przygotowała następujące niespodzianki i promocje:
- 1zł wpisowe na każdy kierunek
- Obniżka czesnego w wysokości 300zł w semestrze pierwszym dla kierunków: Budownictwo, Gospodarka przestrzenna, Budownictwo, Gospodarka przestrzenna, Mechatronika i Informatyka
- Obniżka czesnego w wysokości 500zł w semestrze pierwszym dla kierunków: Architektura, Architektura wnętrz, Wzornictwo, Grafika

Więcej informacji pod adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php/regulamin

Na wydarzenie serdecznie zapraszamy do Wyższej Szkoły Technicznej, która znajduje się przy ulicy Rolna 43.
agh logoAkademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 13 kwietnia bieżącego roku na kampusie AGH przy alei A. Mickiewicza 30. Oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 9:00, a całe wydarzenie potrwa do 15:00.

psw logoPolitechnika Świętokrzyska w Kielcach ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym PŚk, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 9:00. W trakcie Dnia Otwartego tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej na rok akademicki 2018/2019, która zostanie zaprezentowana przez przedstawicieli władz Akademii oraz
reprezentantów wydziałów.

GMC logo RProgramy ambasadorskie rosną w siłę! Coraz więcej pracodawców decyduje się na podjęcie współpracy ze środowiskiem akademickim, a i sami studenci są zainteresowani taką formą zdobywania często pierwszego doświadczenia zawodowego. Dlaczego? Program ambasadorski to niepowtarzalna szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, odbycie ciekawych szkoleń i praca w dobrze znanym studentom środowisku. Brzmi ciekawie? Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz wielozadaniowym projektem, a także przygotować swój pierwszy plan marketingowy, zgłoś się do tegorocznej edycji największego programu ambasadorskiego w Polsce! Global Management Challenge czeka na Ciebie!

ssw logoSopocka Szkoła Wyższa rozpoczęła rekrutację zimową na studia pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci mogą rejestrować się na wybrany kierunek studiów do końca lutego. Uczelnia otworzyła rekrutację na takie kierunki studiów jak architektura, zarządzanie i inżynieria produkcji, finanse i rachunkowość czy ekonomia.

ur logo krakowW połowie stycznia rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia prowadzone na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Kandydaci na studia magisterskie mogą wybierać spośród dwudziestu siedmiu kierunków studiów prowadzonych w trybie stacjonarnym oraz dziewiętnastu w trybie niestacjonarnym. 

Na studia w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów mogą się rejestrować absolwenci studiów licencjackich i inżynierskich, którzy ukończyli pokrewne kierunki studiów.

upwr19 stycznia 2018 roku rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Kandydaci na studia magisterskie mają do wyboru 21 kierunków kształcenie i aż 36 specjalności. Nowością w tym roku akademickim są studia polsko-chińskie, po których student otrzymuje podwójny dyplom potwierdzający ukończenie studiów w Polsce i Chinach.

say yes to the live 2121044 640Lubisz swoją pracę? Należysz do wybranych. Ogólnopolskie badanie satysfakcji z pracy pokazuje, że co czwarty Polak nie spełnia się zawodowo. Czy praca marzeń w ogóle istnieje? Na co zwracać uwagę szukając praktyk lub stażu? Sprawdź najnowsze tipy na start i rozwój kariery.

uph logo10 stycznia 2018 rozpoczęła się rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne studia magisterskie prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Absolwenci studiów licencjackich i inżynierskich mogą rejestrować na wybrane kierunki studiów II stopnia.

Magister w 7 lat? Sprawdź, co się zmieni po reformie szkolnictwa (wywiad z Jarosławem Gowinem)Pierwsze elementy nowej reformy szkolnictwa wyższego zostały już wdrożone na uczelniach. Zmianie uległ bowiem system finansowania uczelni, który przyczynił się do powstania niemałego zamieszania na wielu wydziałach, które zostały zmuszony do ograniczenia liczby przyjmowanych kandydatów, np. w ramach studiów niestacjonarnych. Co jeszcze się zmieni? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie, z którego dowiecie się wszystkiego. Zachęcamy ponadto do obejrzenia naszego wczorajszego wywiadu z wicepremierem Jarosławem Gowinem, szefem resortu nauki i głównym pomysłodawcą zreformowania polskiego szkolnictwa wyższego.

road signZamiast prac licencjackich i inżynierskich specjalny egzamin na zakończenie studiów pierwszego stopnia - to nowa propozycja projektu ustawy, która może zrewolucjonizować życie studentów ostatnich lat. Jeśli rozwiązanie sprawdzi się, to uczelnia będzie mogła zdecydować, czy studia pierwszego stopnia będą kończyły się obroną wcześniej przygotowaną pracą licencjacką lub inżynierską, czy przekrojowym egzaminem specjalnym. Jakie wydziały z pewnością z pewnością nie zrezygnują z obowiązku napisania prac dyplomowych, a na jakich kierunkach studiów egzamin końcowy może okazać się lepszym rozwiązaniem niż przygotowywanie pracy inżynierskiej lub magisterskiej? Co to oznacza dla studentów oraz kiedy takie rozwiążanie może wejść w życie?