Dzień Otwarty Kampusu Ochota Uniwersytetu WarszawskiegoChcesz studiować na jednej z najlepszych i najbardziej prestiżowych polski uczelni? Nie może Cię w takim razie zabraknąć na tegorocznym Dniu Otwartym Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (8 kwietnia) o godzinie 11.00 w budynku Wydziału Fizyki przy ul. Pasteura 5.

DOKO jest wspólnym przedsięwzięciem wydziałów Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Centrum Nowych Technologii, Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Kolegium MISMaP i MSOŚ. To wyjątkowy dzień w roku, gdy Kampus Ochota UW otwiera swoje podwoje, umożliwiając zwiedzanie, na co dzień niedostępnych, specjalistycznych laboratoriów realizujących badania na najwyższym światowym poziomie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w warsztatach, pokazach oraz wykładach popularnonaukowych i panelach dyskusyjnych z udziałem naukowców. Warto jednak już dzisiaj zapisać się na najciekawsze zajęcia, gdyż liczba miejsc jest ograniczona! Zapisy odbywają się poprzez stronę wydarzenia: doko.mimuw.edu.pl

Tegoroczny Dzień Otwarty rozpocznie się o godz. 11:00 w budynku Wydziału Fizyki (ul. Pasteura 5) panelem z udziałem dziekanów wydziałów.

Uczestnicy DOKO dowiedzą się m.in. jak przeprowadzić symulację rozprzestrzeniania się wirusa, skomunikować się z komputerem bez używania mięśni, z pomocą lasera zbadać grafen, wyizolować DNA z bakterii, rozpoznać meteoryt wśród zwykłych kamieni, określić wiek wina metodami fizyki jądrowej, stworzyć perfumy. Będą też mogli wziąć udział w grze kampusowej ,,Ochota na naukę’’ oraz spotkać się twarzą w twarz z naukowcem przy kawiarnianym stoliku.

Zainteresowani studiami matematyczno-przyrodniczymi będą mogli zapytać o szczegóły rekrutacji, a także o programy studiów czy życie studenckie. Starsi koledzy na pewno chętnie podzielą się swoimi wrażeniami!

Ramowy program:
  • 11:00 - 12:00 Inauguracja: Dziekani o swoich wydziałach
  • 12:00 - 17:00 Wykłady popularnonaukowe, warsztaty w laboratoriach, pokazy, gra kampusowa ,,Ochota na naukę’’, kawiarenka naukowa

Wykłady flagowe
  • 12:00 - 12:45 Jak mądrze użyć kodu genetycznego?
  • 12:00 - 12:45 Kwazicząstki - model standardowy kwazi-Wszechświata
  • 12:00 - 12:45 Perfumy. Magia zapachu
  • 13:00 - 13:45 Mazowsze – raj geologa
  • 13:00 - 13:45 O remisach i strategiach w grze planszowej HEX

Program szczegółowy, zapisy na zajęcia i aktualności znajdują się na stronie wydarzenia doko.mimuw.edu.pl i na facebook.com/DOKOUW

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jacek Chrząszcz
Wydział Matematyki UW
Tel. 22 55 44 571
Agata Meissner
Wydział Fizyki UW
Tel. 22 55 32 573

Komentarze obsługiwane przez CComment