uw logoUniwersytet Warszawski jest największą uczelnią w Polsce, której historia sięga XIX wieku. Jeden z najbardziej prestiżowych ośrodków akademickich w Polsce startuje z rekrutacją na studia już na początku czerwca. Do kiedy należy zapisać się na studia, aby się dostać? Czy przewidziana jest jedna, czy kilka tur rekrutacji? Zapoznaj się z harmonogramem rekrutacji 2017 na Uniwersytecie Warszawskim.

Statystki UW są imponująca. Uczelnia kształci obecnie ponad 44 000 studentów na studiach I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. O poziom kształcenia dbają wykładowcy uczelni, których jest prawie 3 600. UW składa się 21 wydziałów. Jako największa uczelnia w Polsce, Uniwersytet Warszawski kształci w każdym obszarze nauk, od społecznych po ścisłe. Tegoroczna rekrutacja na studia obejmuje 120 kierunków studiów.
uw wpia pakietRejestracja internetowa rozpocznie się już 5 czerwca i potrwa do 7 lipca. W tym czasie należy wprowadzić opłatę rekrutacyjną, która wynosi w tym roku 80 zł. 19 lipca zostaną ogłoszone pierwsze wyniki rekrutacji, obejmujące jedynie kierunki, na których nie przewidziano egzaminów wstępnych.
uw wg pakietOd 20 do 24 lipca kandydaci, którzy znaleźli się na liście rankingowej w pierwszej turze powinni złożyć dokumenty rekrutacyjne. W tym czasie progi będą się obniżać.Uczelnia już zaplanowała dwie kolejne tury:
  • druga tura odbędzie od 25 do 26 lipca,
  • trzecia tura odbędzie się od 27 do 28.
uw wf pakietOprócz trzech tur ogólnych, odbędą się jeszcze tury dodatkowe w sierpniu oraz we wrześniu. O wznowieniu rekrutacji będzie decydować liczba wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach studiów.
uw mwsos pakiet