Najbardziej przyszłościowe zawody

pracaTrudne czasy, w których przyszło nam funkcjonować są doskonałą okazją do rozwoju wielu branż i specjalizacji. Mimo kryzysu gospodarczego, wielu specjalistów nie musi martwić się o swoją przyszłość. Jakie stanowiska są zatem najbardziej przyszłościowe? Jaki kierunek studiów wybrać, żeby w przyszłości nie mieć problemów z podjęciem ciekawej pracy? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Was...
Add a comment

Czytaj więcej: Najbardziej przyszłościowe zawody

Najbardziej przyszłościowe zawody część III

Najbardziej przyszłościowe zawody część IIITrudne czasy, w których przyszło nam funkcjonować są doskonałą okazją do rozwoju wielu branż i specjalizacji. Mimo kryzysu gospodarczego, wielu specjalistów nie musi martwić się o swoją przyszłość. Jakie stanowiska są zatem najbardziej przyszłościowe? Jaki kierunek studiów wybrać, żeby w przyszłości nie mieć problemów z podjęciem ciekawej pracy? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Was i przygotowaliśmy trzecią i jednocześnie ostatnią część naszego zestawienia najbardziej przyszłościowych zawodów.
Add a comment

Czytaj więcej: Najbardziej przyszłościowe zawody część III

Rynek pracy w roku 2020

praktyka ikona wpisuJakie kwalifikacje zawodowe wzmacniać w obliczu dynamicznie zachodzących zmian gospodarczych? Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku umiejętności i zawodów jest w praktyce możliwa tylko dzięki określeniu kierunków rozwoju poszczególnych branż. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadziła badania typu foresight prognozujące trendy na rynku pracy. Dzięki projektowi można przewidzieć, jakie kompetencje pracowników będą ważne w przyszłości oraz jakie profesje mogą się pojawić na rynku pracy.
Add a comment

Czytaj więcej: Rynek pracy w roku 2020

Najbardziej przyszłościowe zawody część II

Najbardziej przyszłościowe zawody część IITrudne czasy, w których przyszło nam funkcjonować są doskonałą okazją do rozwoju wielu branż i specjalizacji. Mimo kryzysu gospodarczego, wielu specjalistów nie musi martwić się o swoją przyszłość. Jakie stanowiska są zatem najbardziej przyszłościowe? Jaki kierunek studiów wybrać, żeby w przyszłości nie mieć problemów z podjęciem ciekawej pracy? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Was i przygotowaliśmy drugą część naszego zestawienia perspektywicznych zawodów.
Add a comment

Czytaj więcej: Najbardziej przyszłościowe zawody część II

Zawody przyszłości, czyli jak będzie wyglądał rynek pracy za kilkanaście lat

zawodprzyszlosciInżynierowie, biotechnolodzy, specjaliści ds. marketingu internetowego to perspektywiczne zawody. Czy za kilka lat będzie można nadal określić je mianem "przyszłościowych"? Jak zmieni się rynek pracy w ciągu najbliższej dekady? Nie dajcie się zaskoczyć przyszłości i koniecznie sprawdźcie kogo będą poszukiwać pracodawcy za kilka i kilkanaście lat!
Add a comment

Czytaj więcej: Zawody przyszłości, czyli jak będzie wyglądał rynek pracy za kilkanaście lat

Wytrwałość i cieżka praca, czyli recepta na sukces w branży SEO (Wywiad)

fenix wywiadBranża SEO, czyli pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, kryje w sobie wiele tajemnic. Kolory - czarny i biały, nabierają tutaj zupełnie innego znaczenia niż w świecie, który nas otacza każdego dnia. Na temat kolorów, tajemnic i kluczu do sukcesu w internecie rozmawiamy z Feniksem.
Add a comment

Czytaj więcej: Wytrwałość i cieżka praca, czyli recepta na sukces w branży SEO (Wywiad)

Studencie, gdzie zarobisz najwięcej?

postury studenciCoraz częściej maturzyści przed wyborem studiów kierują się nie tylko własnymi zainteresowaniami, ale także perspektywą znalezienia pracy po zakończonych studiach. Możliwość oceny danych kierunków studiów pod tym kątem przynoszą im odpowiednie rankingi, które wskazują nam, jakie kierunki uznać możemy za przyszłościowe, a także niejednokrotnie najlepiej opłacalne pod wzlgędem przyszłego wynagrodzenia.

Add a comment

Czytaj więcej: Studencie, gdzie zarobisz najwięcej?

Praktyka to podstawa

 Praktyka to podstawaCo zrobić, żeby nie przyczynić się do zwiększenia liczby bezrobotnych w naszym kraju i znaleźć pracę, która będzie dawała satysfakcję? Odpowiedź jest prosta. Nie wystarczy studiować, ale trzeba przede wszystkim „praktykować”, żeby po zakończeniu edukacji móc pochwalić się przed pracodawcą doświadczeniem zawodowym.

Add a comment

Czytaj więcej: Praktyka to podstawa

Informatyka: sfera menadżera?

informatyka-sfera-menadzeraMenedżerowie IT są coraz częściej niezbędnym elementem struktury pracowniczej w każdej firmie. Ich kompetencje wykraczają daleko poza znajomość twardych zagadnień technicznych. Podobnie jak menadżerowie innych specjalności muszą posiąść cały szereg umiejętności miękkich: od organizacyjnych po przywódcze.

Add a comment

Czytaj więcej: Informatyka: sfera menadżera?

Jak sfinansować inwestycję w siebie?

Jak sfinansować inwestycję w siebie?Ruszają nabory na wiosenno-letnie edycje studiów podyplomowych. Przeglądając oferty uczelni warto sprawdzić różne możliwości ich finansowania: od subwencji, przez raty a na komercyjnych kredytach kończąc.

Add a comment

Czytaj więcej: Jak sfinansować inwestycję w siebie?

SWPS dla pracodawców

phoca_thumb_s_swpslogoInnowacyjne rozwiązania szkoleniowe, warsztatowe i konsultingowe, w tym planszowe symulacje biznesu i gry strategiczne będą tematem przewodnim spotkania szkoleniowo-networkingowego organizowanego przez Centrum Pracy i Kariery SWPS. Spotkanie poprowadzą specjaliści z firmy SH Training.

Add a comment

Czytaj więcej: SWPS dla pracodawców

Po AGH praca niemal pewna

agh-logo1Ponad 85 proc. absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej ma pracę, w tym 80 proc. w zawodzie zdobytym na uczelni.

Add a comment

Czytaj więcej: Po AGH praca niemal pewna

Legalna praca dla cudzoziemców w Polsce

 

phoca_thumb_s_lazarski_logoDział Praktyk i Karier oraz Migranckie Centrum Karier i Pośrednictwa Pracy zapraszają zagranicznych studentów na spotkanie zatytułowane: "Legalna praca dla cudzoziemców w Polsce". Spotkanie odbędzie się w kampusie Uczelni Łazarskiego, w czwartek 25 listopada 2010 r., w auli 58, w godz. 12.30 -14.30.

Add a comment

Czytaj więcej: Legalna praca dla cudzoziemców w Polsce

Ruszył studencki konkurs GIT 2009

phoca_thumb_s_konkurs_oszczedzanieStudencie! Masz tydzień. Stwórz krótki klip wideo i prześlij do serwisu YouTube. Zostań najbardziej przedsiębiorczym studentem w miedzynarodowej rywalizacji.

Add a comment

Czytaj więcej: Ruszył studencki konkurs GIT 2009

Zostań tłumaczem w UE!

phoca_thumb_s_flagi_euroJuż niedługo w Brukseli może zabraknąć tłumaczy francuskiego. To samo grozi kilku innym językom Unii Europejskiej

Add a comment

Czytaj więcej: Zostań tłumaczem w UE!

Lekarze zarabiają najlepiej

phoca_thumb_s_lekarzLekarze to najlepiej zarabiająca grupa zawodowa w Polsce - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". Medycy prześcignęli już nawet prawników. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem mają roczne dochody rzędu kilkuset tysięcy złotych. Pracują jednak ponad 40 godzin tygodniowo.

Add a comment

Czytaj więcej: Lekarze zarabiają najlepiej

Informatyka nie dla kobiet

phoca_thumb_s_komputer2Umiejętności informatyczne polskich uczennic są równe zdolnościom chłopców. Jednak dziewczęta - nawet jeśli interesują się informatyką - znacznie rzadziej podejmują naukę na kierunkach związanych z kierunkami informatycznymi, wynika z badania "Gender Research" przeprowadzonego przez European Schoolnet (EUN).

Add a comment

Czytaj więcej: Informatyka nie dla kobiet

10 najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce, w Europie i na świecie

10 najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce, w Europie i na świecie48% pracodawców w Polsce deklaruje, że ma trudność z obsadzeniem stanowisk z powodu braku kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach. Wyniki badania Manpower wskazują na brak wykwalifikowanych pracowników fizycznych, menedżerów projektów i przedstawicieli handlowych.

Add a comment

Czytaj więcej: 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce, w Europie i na świecie

Inżynier zawsze w cenie

phoca_thumb_s_mostZeszłoroczny raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wskazuje na wyraźny wzrost zainteresowania maturzystów specjalizacjami inżynierskimi. Na budownictwo pragnęło dostać się aż 21 tys. osób, plasując tym samym kierunek na 5. pozycji listy najpopularniejszych specjalizacji. Jednocześnie na liście najbardziej obleganych uczelni na pierwszym miejscu znalazła się Politechnika Warszawska (średnio 6,8 kandydatów na miejsce). O perspektywach zatrudnienia w branży budowlanej mówi Monika Wiśniewska-Pietruszka, kierownik ds. personalnych firmy Budimex-Dromex S.A.

Add a comment

Czytaj więcej: Inżynier zawsze w cenie

Zamieszanie wokół prawa o adwokaturze

phoca_thumb_s_adwokat1W ustawie zmieniającej prawo o adwokaturze, o notariacie oraz ustawę o radcach prawnych zabrakło przepisów przejściowych Rzecznik praw obywatelskich, który wystąpił w tej sprawie do ministra sprawiedliwości oraz do prezesa Rządowego Centrum Legislacji, uważa, że trzeba to uregulować ustawowo.
Add a comment

Czytaj więcej: Zamieszanie wokół prawa o adwokaturze

Więcej artykułów…

  1. Internet lekarstwem na kryzys

Forum.Studia.net