Dyplomacja i stosunki konsularne jako kierunek studiów łączy wiedzę z zakresu ogólnie pojętych stosunków międzynarodowych w wymiarze regionalnym, kontynentalnym i światowym. Studenci uczą się jak rozwiązywać konflikty oraz jak umiejętnie prowadzić dyskusję. Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak historię i funkcjonowanie organów Unii Europejskiej oraz wszystkiego, co związane z dyplomacją: od jej historii do sposobów jej prowadzenia. Dlaczego warto rozpocząć te studia i gdzie można znaleźć zatrudnienie jako absolwent? Zapoznaj się z artykułem.
W trakcie studiów: W toku studiów studenci zaznajamiają się z takimi przedmiotami jak: bezpieczeństwo międzynarodowe, służba konsularna, prawo gospodarcze Unii Europejskiej, protokół dyplomatyczny, dyplomacja dwustronna i wielostronna, historia dyplomacji, sztuka dyplomacji, prawo dyplomatyczne i konsularne, kultura osobista, sztuka rozwiązywania konfliktów, polskie służby dyplomatyczne i konsularne, korespondencja dyplomatyczna.
Po studiach:
Absolwenci tego kierunku mogą szukać pracy:
- jako pracownicy w służbach dyplomatycznych i konsularnych, - w prasie, radiu, telewizji, - jako pracownicy administracji publicznej, - w organizacjach międzynarodowych (ONZ, NATO, UE). |
|