Studia na kierunku Etnofilologia kaszubska powstały w wyniku dbałości o kulturę, język i historię kaszubszczyzny w Polsce. Kierunek ten kształcić ma nie tylko nauczycieli języka kaszubskiego, ale też dziennikarzy, urzędników, ludzi kultury zajmujących się tematyką kaszubską. Jeśli jesteś Kaszubem i chciałbyś działać dla rozwoju swojej społeczności, albo po prostu interesuje Cię język, kultura i historia tego regionu, powinieneś rozważyć studia na Etnofilologii kaszubskiej.

Sprawdź podobne kierunki studiów do Filologii kaszubskiej:
W trakcie studiów:
Podczas studiów na kierunku Etnofilologia kaszubska zetkniesz się z blokiem przedmiotów ogólnych, etnofilologicznych, poruszających zagadnienia językoznawstwa, literatury (teoria literatury, analiza i interpretacja tekstu), kultury. Oprócz ujęcia ogólnoeuropejskiego duży nacisk w programie kładzie się na powyższe dziedziny wiedzy w kontekście Polski i Kaszub właśnie, a także innych mniejszości kulturowych. Na praktyczny charakter Etnofilologii kaszubskiej wskazuje duże znaczenie praktycznej nauki języka kaszubskiego.
 
Po studiach:
Jako absolwent Etnofilologii kaszubskiej możesz pracować jako nauczyciel w szkole lub specjalista w innych instytucjach oświaty. Swoje miejsce znajdziesz także w mediach, lokalnej administracji czy też organizacjach działających na rzecz rozwoju kultury i języka kaszubskiego.