Studia na kierunku Projektowanie mebli oferują szeroką gamę przedmiotów z zakresu projektowania, konstruowania, wytwarzania mebli i wyposażenia wnętrz. Studenci poznają poszczególne etapy procesu projektowego począwszy od: koncypowania, makietowania, modelowania, technik wizualizacji, zapisu konstrukcji, obliczeń wytrzymałościowych, zapisu struktury i technologii wytwarzania w systemach informatycznych.

Z zewnątrz świat gier wideo jest prosty jak drut: trollowanie, bugi, renderowanie, zbanować, krasz, enczanting, itemy, emulacja. Wnętrze kryje tajemnice, które poznają nieliczni. Możesz do nich dołączyć, rozpoczynając studia na kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo. By dostać się na wymarzoną uczelnię musisz pokonać kilka przeszkód, jak w grze komputerowej. Pierwszą jest oczywiście zdanie matury z jak najlepszym wynikiem. Drugą, napisanie scenariusza gry, którą chciałbyś kiedyś stworzyć. Trzecią, najtrudniejszą, walka z komisją rekrutacyjną.

Polecam te studia wszystkim osobom zainteresowanym nie tylko samą fotografią, ale w ogóle sztuką. Chętni do studiowania fotografii mogą podejść do przygody z fotografią na luzie, wybierając kursy czy szkolenia lub powaźnie, idąc na studia fotograficzne. Fotografię studiuje się tak naprawdę całe źycie. Na trzyletnich studiach licencjackich czy na dwuletnich magisterskich, szlifuje się tylko jej formę i treść. W fotografii i tak najwaźniejsza jest praktyka. Zapraszamy do lektury - dowiedź się dlaczego warto wybrać ten kierunek!

Studia na kierunku Obraz multimedialny to bardzo interesująca propozycja dla wszystkich tych, którzy nie lubią pokazywać się publicznie, nie mają zdolności aktorskich lub stronią od prowadzenia programów rozrywkowych, lecz chcą brać czynny udział przy tworzeniu wszelkiego typu materiałów audiowizualnych. Celem studiów na kierunku Obraz multimedialny jest wszechstronne przygotowanie studentów do pracy w charakterze operatora obrazu. Studia trwają trzy lata. W tym czasie studenci zgłębiają praktyczne tajniki pracy na planie filmowym oraz w studiu telewizyjnym.

Rozwój nowoczesnych technologii informatycznych sprawia, iż dziedzina grafiki komputerowej staje przed wyzwaniami współczesności. Na rynku pracy obserwujemy znaczące zwiększenie zapotrzebowania na fachowców o szczególnie wysokich kwalifikacjach z dziedziny komputerowej grafiki artystycznej. Tacy projektanci powinni łączyć w sobie wiedzę i kreatywność z perfekcyjnym posługiwaniem się narzędziami komputerowymi i oprogramowaniem. Takich specjalistów kształci się na kierunku Artystyczna grafika komputerowa. Zapraszamy do lektury całego artykułu!