Studia na kierunku Pielęgniarstwo
Studia pielęgniarskie kształcące do zawodu w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt i warunki laboratoryjne we współpracy z praktykami znającymi specyfikę pracy w Polsce i za granica? Tak właśnie wygląda kształcenie na jednym z najmłodszych w kraju kierunku pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach.


Istnieją takie kierunki studiów, które nie mieszczą się w ramach przygotowania jedynie do wykonywania zawodowych funkcji. Studia na kierunku Pielęgniarstwo to o wiele więcej niż merytoryczny i praktyczny instruktaż wykonywania czynności. Kierunek ten wiąże się życiowym powołaniem, poczuciem misji i pragnieniem uczynienia świata lepszym dla chorych, wymagających opieki i zrozumienia. Dziedziny medyczne to wbrew pozorom nie tylko leczenie ciała, ale i duszy. Jeśli jesteś zainteresowany studiami w dziedzinie pielęgniarstwa, koniecznie przeczytaj ten artykuł!


Szkoła średnia i plany kandydowania na studia pielęgniarskie

Nie wolno zapomnieć, że kierunek ten należy do grupy studiów o charakterze medycznym. Z czym wiąże się to spostrzeżenie? Studia są trudne, a rekrutacja może być bardzo poważną potyczką. Dodatkowo musisz wziąć też pod uwagę praktyki zawodowe, które - podobnie jak funkcje oraz zadania pielęgniarzy i pielęgniarek - nie są łatwym przeżyciem dla wrażliwych osób. Zrezygnuj z myślenia o Pielęgniarstwie jak o kierunku lekarskim w wersji "light". To dwie zupełnie inne dziedziny.

Studia na kierunku Pielęgniarstwo

Program nauki zawiera elementy typowo medyczne, dlatego osoby, które chcą uzyskać dyplom ukończenia Pielęgniarstwa będą musiały opanować przedmioty takie jak:
  • patologia;
  • zdrowie publiczne;
  • promocja zdrowia;
  • opieka zdrowotna;
  • opieka paliatywna;
  • rehabilitacja;
  • pielęgniarstwo osób niepełnosprawnych.
Nauka na studiach pielęgniarskich to wykłady, ćwiczenia, laboratoria i przede wszystkim praktyki, które sprawdzają postawy, motywacje, szczerość i determinację studentów.

Praca po Pielęgniarstwie

Osoby, które ukończyły ten kierunek mogą szukać zatrudnienia w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia. Podobnie jak w medycynie, tak i w pielęgniarstwie cenione są wąskie specjalizacje. Osoby, których nie satysfakcjonują zarobki, jakie osiągane są w tej dziedzinie w kraju, mogą spróbować szczęścia zagranicą. Istotnym elementem wykształcenia będzie w takim wypadku język obcy.
ul. Stefana Batorego 64c
96-100 Skierniewice
ul. Armii Krajowej 7
48-300 Nysa
ul. Kilińskiego 1
15-089 Białystok
al. Kopisto 2a
35-959 Rzeszów
ul. Sterlinga 26
90-212 Łódź
ul. Rydygiera 8
01-793 Warszawa
ul. Lotnicza 2
82-300 Elbląg

Komentarze obsługiwane przez CComment