Wstajecie rano i nie znajdujecie odpowiedzi na pytanie po co w ogóle iść na zajęcia? Studia was nudzą, odstraszają, a na myśl o związanej z nimi pracy kompulsywnie szukacie serialu na Netflixie? Wygląda na to, że awansowaliście na kandydatów do rzucenia studiów! Ponieważ rzeczy warto robić z głową, oto pięć naszych rad, JAK DOBRZE RZUCIĆ STUDIA.

Jakie studia wybrać?Polskie i zagraniczne uczelnie systematycznie poszerzają swoją ofertę edukacyjną. Liczba nowych kierunków i specjalności nierzadko może przyprawić o zawrót głowy - szczególnie w sytuacji, gdy nie mamy nawet bladego pojęcia czym jest kierunek, którego wdzięczna i nieco tajemnicza nazwa utkwiła nam akurat w pamięci. Odwieczne pytanie brzmi zatem: czym należy kierować się w trudnej sztuce wyboru kierunku studiów?

Wybierasz się na studia? Samodzielność i autonomia są bardzo ważnym elementem dorastania każdego młodego człowieka. Nie zawsze jednak świeżo upieczony maturzysta wie, jaką ścieżkę nauki, a potem kariery chce wybrać. Rolą rodzica jest pomóc w podjęciu decyzji, która może zaważyć o jego przyszłości. Przygotowaliśmy video poradnik, który pomoże w rozstrzygnięciu dylematów każdego młodego człowieka oraz kochających ich rodzicom. Jesteśmy przekonani, że materiał będzie pomocny dla wszystkich!

Wszyscy wiemy, że co kraj to obyczaj i podróżując, jeśli nie chcemy być uznani za niewychowanych, czy nawet trafić do więzienia, musimy dostosować się do panujących, na danym obszarze, reguł.

Jak przetrwać pierwszy rok studiów?Pierwszy rok studiów bywa dość stresujący dla wielu osób. Po pierwsze: ilość materiału, jaki należy opanować, zdecydowanie przekracza normy, z którymi ma się do czynienia w szkołach ponadgimnazjalnych. Po drugie: panują tu zwyczaje i zasady, które czasem ciężko zrozumieć i jeszcze trudniej się do nich stosować. Jak zatem poradzić sobie na pierwszym roku studiów? Przygotowaliśmy dla Was krótki film poświęcony tej kwestii. Życzymy miłego oglądania!

office space 1246650 1280 Zbliża się okres, gdy wyjeżdżamy na studia do innego miasta. Dla niektórych jest to spory wydatek finansowy. W dzisiejszych czasach jest o wiele łatwiej niż dwadzieścia lat temu z zakwaterowaniem. Oto, trzy rozwiązania, które możesz rozważyć.