Obrona pracy dyplomowej (film)Jak właściwie przygotować się do obrony pracy dyplomowej? O czym należy bezwzględnie pamiętać, żeby wyjść z sali egzaminacyjnej z pozytywną oceną? Jak zapanować nad stresem, który towarzyszy każdej osobie w trakcie obrony? Sprawdźcie rady Belfra!

Definicja obrony z naszego Studenckiego słowniczka:
"Obrona – w szachach - podstępna, czyli sycylijska, podczas powodzi - pomocna, czyli cywilna, w czasie wojny - bohaterska, czyli Stalingradu, podczas meczu - faulująca, czyli podbramkowa. Podczas studiów - wisienka na torcie, czyli pracy licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej albo doktorskiej. Jeśli będziesz miał ciasto, czyli porządną pracę - będzie bułką z masłem. Jeśli nie - samą wisienką się nie naje ani promotor ani recenzent."

Jak ogarnąć chaos? Jak sprawić by nie przekroczyć terminów i skoncentrować się na tym, co istotne? Jak znaleźć czas na powtórki i naukę? Odpowiedź znajdziecie w poniższym filmie.

Większość poradników dotyczących studiowania jest skierowana przede wszystkim do pierwszorocznych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na uniwersytecie. A co z tymi, którzy już niedługo…