Darmowe webinarium Big Data34 tysiące złotych miesięcznie w Stanach Zjednoczonych, 22 tysiące złotych w Niemczech i 15 tysięcy złotych w Polsce - tyle właśnie zarabiają specjaliści w nowej i bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie. To badacze danych. Według firmy IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na Data Scientists wzrośnie o 28 proc. Chcesz dołączyć do grona tych specjalistów? Weź udział w darmowym webinarium, którego organizatorem jest Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. To już ostatnia chwila!

To, że macie 20 lat, nie boicie się pracy i jesteście otwarci na nowe wyzwania nie oznacza, że musicie brać najgorsze oferty dostępne na rynku. Owszem, jeśli was przyciśnie to biegnijcie na nocki do magazynu albo dmuchanie balonów na komuniach. W normalnych okolicznościach, warto oszacować czy dana praca będzie się wam opłacać finansowo i czasowo. Łatwo się wpakować w coś na czym dobrze nie zarobicie, zmarnujecie wakacje, a zdobyte doświadczenie będzie zerowe. Dlatego też zrobiliśmy listę pięciu najgorszych, typowo studenckich prac, od których lepiej trzymać się daleko!

34 tysiące złotych miesięcznie w Stanach Zjednoczonych, 22 tysiące złotych w Niemczech i 15 tysięcy złotych w Polsce - tyle właśnie zarabiają specjaliści w nowej i bardzo szybko rozwijającej się dziedzinie. To badacze danych. Według firmy IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zapotrzebowanie na Data Scientists wzrośnie o 28 proc.

Programowanie przeszło przez myśl niejednego wątpiącego w swoją przyszłość maturzysty, studenta czy osoby “dorosłej”. Praktycznie pewna dobra pensja i brak potrzeby wykształcenia wyższego sprawiają, że wokół IT uzbierała się chmara domysłów i laików, którzy by chcieli, ale nie wiedzą jak, co, gdzie i czy w ogóle.

W dobie zacierania się granic między kolejnymi profesjami, zmiana pracy lub przebranżowienie powinno być coraz szybsze i łatwiejsze. Tymczasem okazuje się, że jest odwrotnie, a młodzi ludzi są coraz bardziej przytłoczeni. Mechanizmy, które powinny nas wyzwalać i ułatwiać życie, paradoksalnie ograniczają i komplikują proces decyzyjny. Niezależnie czy ofert na rynku pracy jest dziesięć czy sto, każdy powinien się kierować zestawem pięciu prostych zasad. Jakich? Zapraszamy do lektury!

Czy jest sposób, aby student po ukończeniu studiów mógł pochwalić się zarówno dyplomem, jak i odpowiednim doświadczeniem zawodowym? Okazuje się, że jednak jest! PWSZ im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie wychodzi naprzeciw dzisiejszym wymaganiom i pomaga uczniom bezproblemowo znalezieniem zatrudnienie młodym absolwentom. Wszystko dzięki programowi studiów dualnych.

Nowa płaca minimalna, większy zasiłek, bony ofertowe. Z drugiej strony luki kadrowe, aktywizacja bezrobotnych i regulacje pracowników-cudzoziemców. To tylko początek listy zmian, nad którymi pracuje Ministerstwo Pracy w ustawie nowelizującej Kodeks Pracy. Największe cele i wyzwania minister Rafalskiej oraz jej resortu prezentujemy poniżej!

Narodowe Centrum Nauki zaprezentowało statystyki konkursów dotyczące ogłoszonych i rozstrzygniętych konkursów w 2017 roku. Syntetyczna analiza danych liczbowych przedstawia poziom zaangażowania polskich uczelni oraz dynamikę panującą w tym środowisku.

Powołana przez minister pracy Elżbietę Rafalską Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, przez półtora roku opracowywała zmiany w kodeksie pracy, które przedstawiono resortowi pracy. Póki co wciąż jest to jedynie projekt zmian, jednak dziś wiadomo, że pierwsza nowelizacja Kodeksu Pracy będzie dotyczyć kwestii urlopu i nadgodzin.

money 2298506 640Według najświeższego raportu Job Square dotyczącego warunków zatrudnienia studentów w Polsce, dla prawie połowy studiujących własne zarobki to jedyne źródło utrzymania. To fakt, coraz więcej studentów podejmuje pracę w trakcie nauki. Część z nich robi to po to, aby się usamodzielnić, jeszcze inni, aby zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, a niektórzy z nich podejmują pracę, aby sprawdzić swoje umiejętności. W jakich branżach pracują studenci, ile zarabiają i na jakich warunkach najchętniej podejmują współpracę? Zapraszamy do dalszej lektury!

2018 za nami, więc z głowami uniesionymi wysoko oraz bacznym okiem spoglądamy na prognozy zawodowe nowego, 2019 roku. Niezależnie od prestiżu czy popularności niektórych zawodów, statystyki rynkowe są nieubłagane i pokazują kto będzie pierwszy w kolejce o dobrze płatną pracę. Oto pięć naszych typów, kogo czeka praca w 2019 roku!

Rozmowa kwalifikacyjna - 7 porad od rekruteraZnalazłeś świetną ofertę praktyk, stażu lub pracy. Sprawdziłeś wymagania, zadania oraz proponowane wynagrodzenie. Wszystko się zgadza! Wysłałeś CV i z nadzieją, że firma, w której chcesz się rozwinąć, odezwie się do Ciebie...i stało się! Najpierw telefon od HR-owca, później zadania rekrutacyjne, a na koniec - zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Wybija godzina zero: przekraczasz próg biura Twojego potencjalnego pracodawcy i zaczynasz się stresować. Jak zaprezentować się przed pracownikami firmy? Co mówić a czego nie mówić? Dla wszystkich, którym szykuje się rozmowa kwalifikacyjna, mamy 7 porad od rekrutera.