Kariera w budownictwieBudownictwo to prężnie rozwijająca się branża, nic więc dziwnego, że wiele osób pragnie właśnie tam skierować swoje zawodowe kroki. Jesteś na architekturze, chemii, inżynierii środowiskowej albo na kierunkach pokrewnych? W takim razie będziesz doskonałym pracownikiem dla firmy budowlanej.

Budownictwo to branża, w której od kilku lat przeprowadzane są procesy restrukturyzacyjne, a wiele przedswięwzięć uzyskuje dofinansowania z Unii Europejskiej. To sprawia, że pojawia się więcej zamówień, a tym samym - miejsc pracy. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla tych, którzy planują rozpocząć swoją karierę w firmach budowlanych. Poszukiwani przez przedsiębiorstwa specjaliści to osoby po różnych kierunkach studiów i specjalizacjach, niekoniecznie ściśle związanych z kierowaniem budową Te dziedziny to m.in.:
  • architektura
  • chemia
  • inżynieria drogowa
  • inżynieria mostowa
  • inżynieria hydrotechniczna
  • instalacja sieci i urządzeń telekomunikayjnych

Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku, ale już jesteś przekonany, że doskonale sprawdzisz się w budownictwie, sprawdź ofertę studiów dla przyszłych specjalistów w tej gałęzi gospodarki.
Obranie takiego kierunku w karierze daje pewność zatrudnienia. Na rynku znajdują się nie tylko wielkie przedsiębiorstwa budowlane, ale także wiele małych firm, które również potrzebują pracowników. Ponadto, nie ma ryzyka utraty pracy, gdyż ludzie wciąż będą potrzebowali nowocześniejszych i funkcjonalniejszych budynków. Do tego dołączyć należy renowację zabytków lub innych obiektów budowlanych, na co państwo również przeznacza środki finansowe. W Polsce zarobki w tej sferze stają się coraz wyższe, choć oczywiście zależą od obejmowanego stanowiska. Inżynier budowy zarabia średnio 4 tys. zł, architekt 4,5 tys zł, natomiast mediana zarobków wszystkich pracowników w branży budowlanej wynosi prawie 5 tys. zł.

Zastanawiasz się jakie umiejętności pomogą Ci rozwinąć karierę w budownictwie lub jakich specjalistów poszukują firmy budowlane? Obejrzyj materiał z wiceprezesem Grupy ATLAS i posłuchaj, co ciekawego ma do powiedzenia osobom zainteresowanym tą branżą.

Komentarze obsługiwane przez CComment