Studia w Polsce czy za granicą? Jak wybrać kierunek, żeby potem mieć dobrą pracę. O tym wszystkim dowiesz się uczestnicząc w Elab Education Festival, który odbędzie się 29 września 2018 r. w Warszawie.

studia2W Polsce co roku podczas rekrutacji na studia jest wiele chętnych. Niestety, każdy uniwersytet ma ograniczony limit miejsc.Kandydaci na studia bardzo często rejestrują się na kilka kierunków z których rezygnują podczas pierwszej tury. Dzięki temu chcą sobie zapewnić miejsce na wybranej uczelni oraz możliwość wyboru kierunku studiów.Gdy zostaje kilka miejsc, wolnych uczelnie kwalifikują część osób z list rezerwowych oraz nowych kandydatów. Za mała ilość punktów lub niezdany egzamin kwalifikacyjny nie oznaczają rezygnacji ze studiów od razu! Dzięki drugiej turze rekrutacji możemy cały czas starać się o miejsce na wymarzonym kierunku.

Najpopularniejszymi kierunkami, w trakcie rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Warszawskim, okazały się kierunki ekonomiczne – tak wynika z podanych przez uczelnię wstępnych wyników rekrutacji. Najwięcej kandydatów w przeliczeniu na jedno wolne miejsce przypada natomiast na japonistyce i koreanistyce.

Finanse i rachunkowość, dietetyka, logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, informatyka oraz biotechnologia to kierunki najchętniej wybierane przez tegorocznych kandydatów chcących studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW jest największą uczelnią o profilu rolniczym w kraju.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oficjalnie zakończył pierwszą turę rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Najbardziej oblegane kierunki w tegorocznej rekrutacji to filologia szwedzka i filologia duńska.

Uniwersytet Śląski w Katowicach cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów na studia – blisko 18 tys. osób zarejestrowało się w internetowym systemie rekrutacyjnym śląskiej uczelni. Pierwszy etap rekrutacji zakończył się oficjalnie w niedzielę 8 lipca.

agh logo1W poniedziałek 4 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia pierwszego stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Kandydaci mogą wybierać spośród 62 kierunków na 16 wydziałach AGH. W tym roku oferta poszerzyła się aż o cztery nowości: Geoinformatykę, Rewitalizację Terenów Zdegradowanych, Energetykę Odnawialną i Zarządzanie Energią oraz Geoinformację.

pwsz nysa logoOd 1 czerwca ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Kandydaci na studentów mają do wyboru dwanaście kierunków i ponad dwadziescia specjalności.

Rekrutacja 2018 URUniwersytet Rzeszowski rozpoczął rekrutację na studia pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci mogą rozpocząć rejestrację na wybrany kierunek studiów już 14 maja 2018 r.

logo umkWydział teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku, w siedzibie przy ul. Gagarina 37 w Toruniu. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10:00. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.

uw logoUniwersytet Warszawski serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 21 kwietnia bieżącego roku na Kampusie Głównym UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00, a całe wydarzenie potrwa do 16:00.

PO logotypPolitechnika Opolska ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku. Data nie jest przypadkowa, bo w tym dniu, niemal cała akademicka Polska urządza OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ OTWARTY DLA DZIEWCZYN. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Opolskiej na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku przy ul. Rolna 43.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, która zostanie zaprezentowana przez przedstawicieli władz Akademii oraz reprezentantów wydziałów. W ramach Dnia Otwartego WST został przygotowany szereg warsztatów i praktycznych zajęć tematycznych, na które zainteresowani będą musieli się zapisać drogą elektroniczną, pod tym adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php/wpisz-sie-na-dzien-otwarty

Zajęcia do wyboru dla ochotników:

Prof. nzw. dr inż. arch. Jacek Owczarek
„ADAPTACJA I MODERNIZACJA OBIEKTÓW I ZESPOŁÓW ZABYTKOWYCH. ARCHITEKTURA POPRZEMYSŁOWA”
godz. 8.50 – 10.35

Dr inż. arch. Kinga Palus
„ARCHITEKTURA MONUMENTALNA”
godz. 9.40 – 12.00

Mgr Łukasz Głąb
„PODSTAWY REŻYSERII I MONTAŻU”
godz. 10.30 – 12.55

Warsztaty modułowe do wyboru dla ochotników:

GRAFIKA
"ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI POPRZEZ DZIAŁANIA MODUŁOWE."
godz. 10.00 – 11.30

WZORNICTWO
"KREATYWNE TECHNIKI PROJEKTOWANIA UBIORU - PODSTAWY PRACY PROJEKTOWEJ."
godz. 10.00 – 11.30

RYSUNEK
„RYSUNEK PORTRETOWY – RYSOWANIE PORTRETU ZE ZDJĘCIA”
godz. 10.00 – 11.30

Więcej informacji o zajęciach i warsztatach pod adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php 

Specjalnie dla uczestników Dnia Otwartego, Wyższa Szkoła Techniczna przygotowała następujące niespodzianki i promocje:
- 1zł wpisowe na każdy kierunek
- Obniżka czesnego w wysokości 300zł w semestrze pierwszym dla kierunków: Budownictwo, Gospodarka przestrzenna, Budownictwo, Gospodarka przestrzenna, Mechatronika i Informatyka
- Obniżka czesnego w wysokości 500zł w semestrze pierwszym dla kierunków: Architektura, Architektura wnętrz, Wzornictwo, Grafika

Więcej informacji pod adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php/regulamin

Na wydarzenie serdecznie zapraszamy do Wyższej Szkoły Technicznej, która znajduje się przy ulicy Rolna 43.
agh logoAkademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 13 kwietnia bieżącego roku na kampusie AGH przy alei A. Mickiewicza 30. Oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 9:00, a całe wydarzenie potrwa do 15:00.

psw logoPolitechnika Świętokrzyska w Kielcach ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym PŚk, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 9:00. W trakcie Dnia Otwartego tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej na rok akademicki 2018/2019, która zostanie zaprezentowana przez przedstawicieli władz Akademii oraz
reprezentantów wydziałów.

GMC logo RProgramy ambasadorskie rosną w siłę! Coraz więcej pracodawców decyduje się na podjęcie współpracy ze środowiskiem akademickim, a i sami studenci są zainteresowani taką formą zdobywania często pierwszego doświadczenia zawodowego. Dlaczego? Program ambasadorski to niepowtarzalna szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, odbycie ciekawych szkoleń i praca w dobrze znanym studentom środowisku. Brzmi ciekawie? Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz wielozadaniowym projektem, a także przygotować swój pierwszy plan marketingowy, zgłoś się do tegorocznej edycji największego programu ambasadorskiego w Polsce! Global Management Challenge czeka na Ciebie!

ssw logoSopocka Szkoła Wyższa rozpoczęła rekrutację zimową na studia pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci mogą rejestrować się na wybrany kierunek studiów do końca lutego. Uczelnia otworzyła rekrutację na takie kierunki studiów jak architektura, zarządzanie i inżynieria produkcji, finanse i rachunkowość czy ekonomia.

ur logo krakowW połowie stycznia rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia prowadzone na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Kandydaci na studia magisterskie mogą wybierać spośród dwudziestu siedmiu kierunków studiów prowadzonych w trybie stacjonarnym oraz dziewiętnastu w trybie niestacjonarnym. 

Na studia w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów mogą się rejestrować absolwenci studiów licencjackich i inżynierskich, którzy ukończyli pokrewne kierunki studiów.

upwr19 stycznia 2018 roku rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Kandydaci na studia magisterskie mają do wyboru 21 kierunków kształcenie i aż 36 specjalności. Nowością w tym roku akademickim są studia polsko-chińskie, po których student otrzymuje podwójny dyplom potwierdzający ukończenie studiów w Polsce i Chinach.

say yes to the live 2121044 640Lubisz swoją pracę? Należysz do wybranych. Ogólnopolskie badanie satysfakcji z pracy pokazuje, że co czwarty Polak nie spełnia się zawodowo. Czy praca marzeń w ogóle istnieje? Na co zwracać uwagę szukając praktyk lub stażu? Sprawdź najnowsze tipy na start i rozwój kariery.