GMC logo RProgramy ambasadorskie rosną w siłę! Coraz więcej pracodawców decyduje się na podjęcie współpracy ze środowiskiem akademickim, a i sami studenci są zainteresowani taką formą zdobywania często pierwszego doświadczenia zawodowego. Dlaczego? Program ambasadorski to niepowtarzalna szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, odbycie ciekawych szkoleń i praca w dobrze znanym studentom środowisku. Brzmi ciekawie? Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz wielozadaniowym projektem, a także przygotować swój pierwszy plan marketingowy, zgłoś się do tegorocznej edycji największego programu ambasadorskiego w Polsce! Global Management Challenge czeka na Ciebie!

Koniec I etapu konkursu!

Do drugiego etapu zmagań awansowały 64 drużyny z całej Polski. Uczestnicy pozytywnie oceniają udział w tegorocznej edycji. W ankiecie przeprowadzanej pod koniec pierwszego etapu. Aż 80% wszystkich uczestników zauważyło poprawę zdolności analitycznego myślenia czy wdrażania strategii biznesowych. Drużyny, które dostały się kolejnego etapu, czekają kolejne zmagania, a później finał, który został zaplanowany na 4 kwietnia. Zwycięzcy pojadą na międzynarodowy finał konkursu, który w tym roku odbywa się w Dubaju.

Z początkiem stycznia ruszyły zmagania kilkuset zespołów z całej Polski!

8 stycznia rozpoczął się pierwszy etap 18 edycji Global Management Challenge 2017/2018. W edycji bierze udział 256 zespołów studenckich oraz firmowych, które przez kolejne 5 tygodni będą rywalizować ze sobą o przejście do kolejnego etapu. To największa gra strategiczna w Polsce dla studentów. Podczas zmagań studenci mają okazję do rozwinięcia umiejętności analitycznych, planowania, wiedzy związanej z zarządzaniem strategicznym oraz współpracy w zespole. To także szansa na nawiązanie kontakt z potencjalnymi pracodawcami.

GMC to grywalizacja, w której zmierzą się ze sobą zespoły studenckie i firmowe – wszystkie na równych zasadach. Każdy z zespołów startuje z tej samej pozycji oraz otrzymuje do zarządzania spółkę produkcyjno-handlową. Do ścisłego finału dostanie się 8 zespołów. Dla najlepszego czeka zaszczyt reprezentowania Polski na Finałach Światowych w Dubaju (kwiecień 2018) oraz studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego.

Do udziału w tegorocznej edycji zdecydowały się następujące firmy: ING Bank Śląski- partner strategiczny, Arriva, Budimex, Bank Zachodni WBK, Colliers, Ethos Energy Poland, Ferrero Poland Commercial, Fox Networks Group, Grupa Kapitałowa PGE, Honda Motor Poland, Idea Money, Jeronimo Martins, Novartis, Orbis, Oriflame, QbiTT, Poland, P4, Schneider Electric, Volkswagen. Giełda Papierów Wartościowych jest Patronem honorowym wydarzenia.

GMC - weź udział w konkursie!

Wraz z początkiem roku akademickiego 2017/2018 ruszył konkurs Global Management Challenge, którego organizatorem jest firma BIGRAM. To polska edycja konkursu opartego na zaawansowanej symulacji biznesowej, do której co roku rekrutowani są studenci z kierunków biznesowych oraz pokrewnych. Na czym to polega? Zespoły studentów wcielają się rolę przedsiębiorców i rywalizują ze sobą na wirtualnym rynku. Dzięki temu zdobywają świetne doświadczenie, które w przyszłości może mieć decydujące znaczenie w czasie rozmowy rekrutacyjnej już po studiach. W programie obecnie bierze udział ponad 40 ambasadorów firm z 25 uczelni w Polsce. Chcesz dołączyć do tego grona? Rekrutacja do programu GMC trwa!

Kto będzie idealnym kandydatem? Przede wszystkim studenci, którzy pełnią lub pełnili rolę ambasadora marki na swojej uczelni, a także aktywnych studentów, którzy chcą postawić pierwsze kroki w takich dziedzinach jak zarządzanie zespołem, a przyszłości chcą pracować na stanowiskach menedżerskich i dyrektorskich. Partnerzy biznesowi zaangażowani w GMC mogą korzystać z zasięgu sieci ambasadorskiej w trakcie całego roku akademickiego.

Korzyści płynące z bycia ambasadorem

Reprezentowanie wybranej firmy na uczelni to nie przelewki. Rola ambasadora nie polega na roznoszeniu ulotek. W większości przypadków jest to dla studenta pierwsza poważna praca. Student musi od zera stworzyć plan marketingowy na podstawie którego w dalszym okresie opiera swoje działania. Jednymi z zadań do wykonania jest stworzenie stoiska promocyjnego, zaangażowanie poprzez social media, organizacja spotkań informacyjnych czy odpowiadanie na pytania studentów. Ambasadorzy często sami wykazują się ogromnym zaangażowaniem i dają swoje własne pomysły mające na celu wsparcie działań, na przykład organizują dodatkowe spotkania czy tworzą spoty promocyjne. Zadanie jest wymagające, ale też niezwykle kształtujące, dlatego warto zaangażować się w tego typu projekty. Dla pracodawców sprawdzeni ambasadorzy to bardzo obiecujący kandydaci, osoby które znają firmę, już sprawdziły się na uczelni jako jej reprezentanci. To idealni łącznicy miedzy Pracodawcą a studentami, dzięki któremu obie strony mogą lepiej poznać swoje oczekiwania i cele. Ambasadorzy to często również początkujący specjaliści ds. Employer Brandingu. Programy ambasadorskie to inwestycja warta rozważenia szczególnie w świetle nowych wyzwań rekrutacyjnych, rekrutacji coraz młodszych i bardziej wymagających pracowników. 

Dlaczego pracodawcy potrzebują ambasadorów?

Ambasadorów posiadają firmy konsultingowe, z branży FMCG czy IT, ale również budowlanej i wielkiej dystrybucji. Dla pracodawcy posiadanie ambasadorów na uczelniach to przede wszystkim doskonały sposób na promocję marki oraz pozyskanie studentów na praktyki i staże. Pracodawcy oczekują od młodych kandydatów doświadczenia, praktycznej wiedzy i proaktywnej postawy. O „kwalifikacje” w tym zakresie studenci muszą starać się na własną rękę aplikując na pierwsze praktyki, angażując się w działalność kół naukowych, startując w dodatkowych konkursach, warsztatach, czy uczestnicząc właśnie w programach ambasadorskich. Te są bardzo wysoko oceniane przez pracodawców, którzy mają możliwość poznania potencjalnego kandydata i jego motywacji zanim podejmą decyzję o zaproszeniu go na rozmowy.

Jednym z uczestników tegorocznej edycji jest ING Bank Śląski:
- Konkurs GMC doskonale wpisuje się w naszą filozofię działania. Pozwala nastawionym na rozwój i zdobywanie wiedzy uczestnikom doświadczyć  realnych wyzwań biznesowych. Jednocześnie uczą się współpracy w zespole i rozwijają umiejętności komunikacji. Takich pracowników szukamy: nastawionych na rozwój, zdobywanie wiedzy i współpracę z innymi. Mamy nadzieję, że członkowie zespołów pod naszym patronatem skorzystają z okazji poznania bliżej naszej firmy i jej kultury organizacyjnej, a w przyszłości do niej dołączą - zapowiada Beata Kuskowska-Kania, starszy specjalista HR, ING Bank Śląski.
GMC
Jeśli chcesz wziąć udział w Global Management Challenge, wyślij formularz zgłoszeniowy i weź udział w tegorocznej rekrutacji. 
Tags: konkursy

Komentarze obsługiwane przez CComment