Studia na kierunku Zarządzanie
Business Management to anglojęzyczne studia prowadzone na Wydziale Zarządzania w Łodzi. Studia umożliwiają zdobycie wiedzy z obszaru zarządzania, w szczególności na temat finansów, rachunkowości, ekonomii, marketingu, prawa. Możesz wybrać studia licencjackie, a później kontynuować zdobywanie wiedzy na studiach magisterskich. Program studiów na I i II stopniu opracowany jest w taki sposób, aby skutecznie rozwijać u studentów umiejętność komunikacji, współpracy w zespole oraz samodzielnego uczenia się.


Paradoksalnie, największą wadą tych studiów jest ich popularność. Na rynku pracy jest bowiem bardzo wielu ludzi, którzy wyspecjalizowali się w zakresie zarządzania. Problem polega na tym, że miejsc kierowniczych jest raczej ograniczona ilość. Wniosek, jaki można wyciągnąć z analizy tej sytuacji przedstawia się następująco: albo jesteś najlepszy, albo jesteś nikim (oczywiście w zawodowym sensie). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tych studiach oraz poznać najlepsze i sprawdzone sposoby na sukces zawodowy po ich ukończeniu, zapoznaj się z tym artykułem!


Zanim złożysz dokumenty na kierunek Zarządzanie

Studia na kierunku Zarządzanie realizowane są w bardzo różnych uczelniach. Każdy wydział pozostaje niezależny w kształtowaniu programu studiów oraz procedur rekrutacyjnych, dlatego koniecznie musisz zapoznać się z regulaminem lub zasadami rekrutacji w wybranej przez Ciebie uczelni, aby dowiedzieć się, które z przedmiotów maturalnych będą brane pod uwagę w układaniu listy rankingowej. Ważne, by w szkole średniej położyć duży nacisk na naukę języków obcych.

Studia na kierunku Zarządzanie

Zarządzanie to kierunek bardzo obszerny. Przyszły manager musi znać bardzo wiele dziedzin i umieć posługiwać się narzędziami informatycznymi, aby pracować skutecznie i efektywnie. Oto lista niektórych przedmiotów na studiach:
  • ekonomia;
  • administracja;
  • biznes międzynarodowy;
  • prawo handlowe;
  • prawo gospodarcze;
  • zarządzanie zasobami ludzkimi;
  • zarządzanie projektami.
Same studia, to nie wszystko. W ramach kierunków o profilu praktycznym wymagane jest zrealizowanie praktyk zawodowych w określonym wymiarze godzin. Warto postarać się o wybór dobrej firmy lub instytucji, w której praktykant nie będzie zajmował się parzeniem przysłowiowej kawy, ale będzie brał udział w wykonywaniu codziennych zadań na różnych stanowiskach.

Gdy otrzymasz upragniony dyplom i zostaniesz absolwentem Zarządzania

Powiatowe Urzędy Pracy bardzo rzadko oferują zatrudnienie na etatach kierowniczych, bardzo rzadko też pracodawcy samodzielnie wyszukują kandydatów, którzy nie mogą się jeszcze poszczycić rozległym doświadczeniem. Aby zdobyć zajęcie, które w przyszłości pozwoli na osiągnięcie dobrych zarobków i uzyskanie dobrej pozycji zawodowej trzeba nierzadko zacząć pracę nieco poniżej swoich kwalifikacji. Cierpliwe zbieranie doświadczeń zawodowych, samodoskonalenie się w ramach dalszych studiów, kursów i certyfikatów, z pewnością może przynieść wymierne efekty.


ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
ul. Matejki 22/26
90-237 Łódź
ul. Stefana Batorego 64c
96-100 Skierniewice
al. Grunwaldzka 238a
80-266 Gdańsk
al. Niepodległości 2
61-874 Poznań
ul. Młodzieżowa 31a
87-100 Toruń
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
ul. Lotnicza 2
82-300 Elbląg

Komentarze obsługiwane przez CComment